Erdoğan, Biden'ın açıklamasına cevap vermedi!

Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını 'soykırım' olarak tanımlanması skandalıyla ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Erdoğan, Biden'ın açıklamasına cevap vermedi!
24 Nisan 2021 - 21:39 - Güncelleme: 24 Nisan 2021 - 22:07
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını 'soykırım' olarak tanımlaması skandalıyla ilgili herhangi bir açıklamada bulunmazken "Sağlık çalışanları peygamberimize komşu olacaktır" dedi.

Erdoğan açıklamasında;

"Tüm bu Kovid salgını süresinde onlar hiçbir şeyden yılmadılar, kaçınmadılar. Gerek hastanelerde gerek evlerdeki müdahalelere varıncaya kadar yoğun bir çalışma içerisinde oldular. Hayatını kaybeden tüm sağlıkçı kardeşlerime Allah'tan rahmet diliyorum. Bu akşam beraber iftar yaptığımız kardeşlerimiz her biri üçer kişilik gruplar halinde ev ev dolaşıyorlar. Evlere bu sağlık hizmetini götürecek kadar fedakarlık yapıyorlar." dedi. 

ERDOĞAN'DAN TÜRKİYE ERMENİ PATRİĞİNE MESAJ

Erdoğan mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Türkler ile Ermenilerin yüzyıllarca süren ve insanlığa örnek olan birlikte yaşama kültürünün unutulmasına izin veremeyiz. Bu tartışmaların üçüncü taraflarca siyasallaştırılarak ülkemize yönelik müdahale aracı haline getirilmesinin kimseye bir faydası olmamıştır.Bu tartışmaların üçüncü taraflarca siyasallaştırılarak ülkemize yönelik müdahale aracı haline getirilmesinin kimseye bir faydası olmamıştır. Bizi bir arada tutan ne çıkardır ne de hesaptır. Aynı ülkeye, aynı değerlere, aynı yüksek ideallere olan samimi bağlılığımızdır"

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Saman var yeng mi ?
    1 hafta önce
    Prompter azilari bitmemis ne söleyecek bilmiyoki...Bugüne dek nerde ne söylerse prompterken okumustu.....Okumadigi tek sey "Ananida al git" yada CeHaPe baska bildigi yok...... Diploma bayagi önemli yani.!