Erdoğan Bayraktar'dan yeni 17-25 Aralık açıklaması! Yüce Divan mesajı

AKP'li eski bakan Erdoğan Bayraktar, 17-25 Aralık'a yönelik yeni açıklamalarda bulundu. Dikkat çeken ifadeler kullanan Bayraktar, "Bağımsız bir savcı araştırsın, Yüce Divan'a gitmekten korkmam. 8 yıldır boğazımda bir düğüm var" dedi.

Erdoğan Bayraktar'dan yeni 17-25 Aralık açıklaması! Yüce Divan mesajı
10 Eylül 2021 - 09:55 - Güncelleme: 10 Eylül 2021 - 09:58
17-25 Aralık soruşturmaları ile ilgili, "Dosyamda ne varsa, hem tapeler hem teknik takip doğrudur hem de benim telefon konuşmalarım A’dan Z’ye kadar doğrudur" diyen AKP'li eski bakan Erdoğan Bayraktar, yeni açıklamalarda bulundu. Bayraktar, "Bağımsız bir savcı araştırsın, Yüce Divan'a gitmekten korkmam" dedi.

Halk TV yazarı ve programcısı Fikret Bila'ya açıklama yapan eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, 17-25 Aralık dosyasına ilişkin olarak, "8 yıldır boğazımda bir düğüm var" diye konuştu.

Erdoğan Bayraktar'a neden şimdi konuştuğunu sorduğunu kaydeden Bila, Bayraktar'ın cevabını aktardı:

"8 yıldır boğazımda bir düğüm var. Ne içersem içeyim bunu yutamıyorum, sindiremiyorum içime. 'Gazoz içiyorum olmuyor, soda içiyorum olmuyor' dedi. Böyle benzetmeler de yaptı. Yani vicdani olarak bu suçlamayı içine sindiremediğini bu bakımdan yargıyı gündeme getirdiğini söylüyor. Tabii siyasi boyutu ayrı ama kişisel boyut olarak kendi ifadeleri böyle. Bu nedenle bir tarafsız savcı istiyor. Mutlaka dosya incelensin. Eğer gerek görürlerse Yüce Divan'a gitmeye, hiç kimse gitmek istemez ama ben Yüce Divan'a gitmekten de korkmam. Bunu bir onur meselesi haline getirdiğini ifade etti."
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum