Erdoğan, avukatı aracılığıyla 'Siyasi cinayetler' iddiası için savcılığa başvurdu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, avukatı Hüseyin Aydın aracılığıyla, siyasi cinayet iddialarına ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuru yaptı. Erdoğan, söz konusu iddialarla ilgili gerekli incelemenin yapılmasını istedi.

Erdoğan, avukatı aracılığıyla 'Siyasi cinayetler' iddiası için savcılığa başvurdu!
18 Ekim 2021 - 11:29 - Güncelleme: 18 Ekim 2021 - 11:38
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'siyasi cinayet' iddiaları ile ilgili olarak 15 Ekim'de avukatı Hüseyin Aydın aracılığıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulundu.

HaberTürk'ün aktardığına göre, savcılığa sunulan dilekçede şöyle denildi:
"Türkiye'de geçmiş yıllarda bir kısım siyasi cinayetlerin işlendiği, bu cinayetlerle birlik ve beraberliğimizin hedef alınarak toplumsal mühendislik çabalarına girişildiği bilinen bir gerçektir. Ayrıca bazen de bu tarz iddiaların halk arasında endişe, korku ve panik yaratmak amacıyla sorumsuzca dile getirildiği de gözlenmiştir. Bu nedenle meselenin vuzuha kavuşması adına söz konusu iddialarla ilgili gerekli incelemenin yapılmasını, iddia sahiplerinin bilgisine başvurularak, varsa iddiayı destekleyici bilgi, belge ve delillerin celp edilmesini, herhangi bir delile ulaşılması halinde faillerle ilgili gerekli yasal işlemlerin yapılmasını, talep etme gereği hasıl olmuştur."

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın seçim sürecinde gerilimi yükseltmek isteyeceğini öne sürerek, "Siyasi cinayet kaygım var. ‘Başınıza neler gelecek’ dedi. Açıkça tehdit ediyor" açıklamasında bulunmuştu.

İYİ Partili Koray Aydın ise "Bizim de aldığımız suikast duyumları var" demişti.

SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞTI
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bazı siyasetçilerin basın organlarına yansıyan "siyasi cinayetler işlenebileceği" iddialarıyla ilgili resmen soruşturma başlattı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum