Erdoğan artan fiyatlarla ilgili 5 zincir marketi suçladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hayat pahalılığı ve fiyat artışlarıyla ilgili isim vermeden 5 zincir marketi sorumlu tuttu. Erdoğan, "5 tane zincir market. Bunlar bütün o ürünü toparlıyor. Bu 5 tane zincir marketin topladığı ürünle piyasalar altüst oluyor. Bunlar eğer bu noktada daha adil davranırlarsa hem vatandaş uygun fiyatla ürün alabilecektir hem de üretici şu an itibarıyla kazanımını, parasını zamanında alma şansına ulaşacaktır." ifadelerini kullandı.

Erdoğan artan fiyatlarla ilgili 5 zincir marketi suçladı
23 Eylül 2021 - 19:44

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'deki Türkevinde iktidara yakın gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, fahiş fiyatlar konusundaki soruya, "Bu konuda kısmen özellikle bu zincir marketlerin sınırsız uygulamaları var. Bu sınırsız uygulamalar karşısında biz de Ticaret Bakanlığı olarak bunların üzerine üzerine gideceğiz. Zincir marketlerin bu uygulamalarıyla mücadelede Ticaret Bakanlığımız gerekli olan her türlü tedbiri alıyor, alacak ve bunlara da gerekli operasyonları yapacaktır." yanıtını verdi.

5 ZİNCİR MARKET ÜRÜNLERİ TOPLUYOR
"Tek problem zincir marketler mi?" ifadesi üzerine ise Erdoğan, "Ağırlıklı olarak iş orada toplanıyor. Bütün üreticiden tüketiciye olan yerde zincir marketlerin buradaki yoğun ürünleri toparlaması… Bu da 5 tane zincir market. Bunlar bütün o ürünü toparlıyor. Bu 5 tane zincir marketin topladığı ürünle piyasalar altüst oluyor. Bunlar eğer bu noktada daha adil davranırlarsa hem vatandaş uygun fiyatla ürün alabilecektir hem de üretici şu an itibarıyla kazanımını, parasını zamanında alma şansına ulaşacaktır." dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum