Erdoğan, Aralık ayında el altında aşı mı oldu? CHP'li Emir'den "3. doz aşı" tepkisi

CHP milletvekili Murat Emir, Erdoğan'ın "Üç doz aşı oldum" demesinin ardından "Aralık ayında AKP'lilerin el altından aşı olduğunu söylemiştik. Bu iddiamız da doğru çıktı" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Aralık ayında el altında aşı mı oldu? CHP'li Emir'den "3. doz aşı" tepkisi
02 Haziran 2021 - 10:44


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın bugüne kadar 14 Ocak ve 11 Şubat tarihlerinde olmak üzere 2 doz aşı yaptırdığı bilinirken Erdoğan, TRT ortak yayınında "Üç doz aşı oldum" ifadesini kullandı. İlk 2 dozu olduktan 6 ay sonra yapılması gereken 3. doz aşıyı Erdoğan'ın 3 ay sonra "Yaptırdım" demesi dikkat çekti.

Erdoğan'ın açıklamaları sonrasında CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, 'torpilli aşı' iddialarının doğrulandığını söyledi. Emir, "Aralık ayında AKP'lilerin el altından aşı olduğunu söylemiştik. Bu iddiamız da doğru çıktı. AKP, halk sağlığı suçu işliyor" ifadelerini kullandı.

Emir, geçen yıl aralık ayında dile getirdikleri “AKP’liler el altından aşı oluyor” iddialarının doğrulandığını belirterek şunları söyledi:

"Aralık ayının başında aşının aslında Türkiye’ye çoktan geldiğini ve bazı AKP’lilerin el altından aşı olduğunu iddia etmiştik. AKP’liler bu iddiamızı reddetmişti. Oysa dün Cumhurbaşkanı “3. doz aşımı oldum” sözleriyle bizi doğrulamış oldu. Çünkü kamuoyu bugüne kadar Erdoğan’ın 14 Ocak ve 11 Şubat tarihlerinde olmak üzere toplam 2 doz aşı vurulduğunu biliyordu.

3’üncü doz aşının yapılabilmesi için 2’nci dozun üzerinden 6 ay geçmesi gerekiyor. Bu durumda Erdoğan’a 14 Ocak’ta kameralar karşısında göstermelik bir aşı mı yapıldı? Demek ki, Erdoğan, çok önceden ilk doz aşısını oldu. Yani tam da bizim iddia ettiğimiz gibi, Türkiye’ye ilk aşı söylendiği gibi 30 Aralık’ta değil, çok önceden geldi ve AKP’liler herkesten önce aşılandı. COVID nedeniyle bugüne kadar binlerce insanımızı, yüzlerce sağlık çalışanımızı kaybettik. Beceriksizlik ve rant hırsı yüzünden Türkiye’ye büyük bedeller ödettiren AKP iktidarı, halk sağlığı suçu işlemeye devam ediyor."


YORUMLAR

  • 0 Yorum