Erdoğan açıkladı: "Yarın Libya'ya 150 bin doz aşı vereceğiz"

Libya ile 5 anlaşma imzalandığını duyuran Erdoğan, "Milli Birlik Hükümeti'ne her türlü desteği vermeye devam edeceğiz" dedi. Erdoğan, açıklamasında Libya'ya 150 bin koronavirüs aşısı verileceğini de belirtti.

Erdoğan açıkladı: "Yarın Libya'ya 150 bin doz aşı vereceğiz"
12 Nisan 2021 - 20:21 - Güncelleme: 12 Nisan 2021 - 20:34

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe’nin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen baş başa görüşmesi sona erdi.

Görüşme sonrası açıklama yapan Erdoğan şu ifadeleri kullandı;
Görüşmemizde, dayanışmamızı ve işbirliğimizi daha ileriye taşıma arzumuzu teyit ettik. İki dost kardeş millet olarak bekalarımız ve ay yıldızlarımız için yüzyıllardır kader birliği yaptık. Milli Birlik hükümetine her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Trablus’taki saldırılar sonrası BM’nin nezdinde meşru desteğimizi verdik. Yapılan çağrıya sadece Türkiye destek vermiş birçok ülke darbeci Hafter’e destek vermiştir.

HIZLANDIRACAK ADIMLARDA FİKİR BİRLİĞİNE VARDIK
Libya’ya verdiğimiz destek yeni katliamların gerçekleşmesini önledi ve ateşkesi sağladı. Bundan böyle önceliğimiz Milli Birlik Hükümeti’nin yanında yer almaktır. Türk özel sektörünün Libya’ya geri dönüşünü hızlandıracak adımlar üzerinde fikir birliğine vardık.

150 BİN KORONAVİRÜS AŞISI VERİLECEK
Koronavirüsle mücadele kapsamında da Libya’ya destek vereceklerini ifade eden Erdoğan, “Yarın 150 bin doz corona aşısını da kendilerine teslim edeceğiz” dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum