Erdoğan açıkladı: Tank Palet'in yüzde 49'u Katarlıların!

Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Tank Palet Fabrikası eleştirilerine yanıt verdi. Erdoğan, Katarlıların finansal ortak olduğunu belirterek, Katarlıların Tank Palet'teki payını n yüzde 49 olduğunu açıkladı

Erdoğan açıkladı: Tank Palet'in yüzde 49'u Katarlıların!
02 Temmuz 2021 - 15:43 - Güncelleme: 02 Temmuz 2021 - 16:17

Sakarya’nın Arifiye ilçesine giden Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası Tank Palet Fabrikası’nı ziyaret etti. İşçilere hitap eden Erdoğan CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun eleştirilerine yanıt verdi.

Erdoğan, "Katar buranın finansal ortağıdır. Yüzde 49 payı vardır. Tapusu devlette ve öyle kalacak. Kim bu fabrikanın satıldığını iddia ediyorsa yalan söylüyordur" dedi.

Erdoğan, şu ifadeleri kullandı;
"Tank Palet Fabrikası’nın tahsisi Milli Savunma Bakanlığı’ndadır. Hiçbir çalışanımız hak kaybına uğramamıştır. Üretim, TSK’nın ihtiyaçları doğrultusunda askerin kontrolünde devam etmektedir. Her türlü denetim yetkisi MSB’ye aittir.

Tapusu devlettedir. Fabrikayı işleten Türk firmasıdır. Firmanın Katarlı yabancı ortağı yüzde 49’la sadece finansal ortağıdır.

Fabrikanın fiili yönetiminde Tosyalı Holding dışında ortak yoktur. Türk şirketin yönetim yapısı da yakın zamanda değişmiştir. Buradaki çalışmalar Tosyalı Holding tarafından sürdürülecektir. Her kim bu fabrikanın yabancılara satıldığını iddia ediyorsa bilin ki yalan söylüyor.

Bu fabrikayla ilgili yalan ve iftiraları pervasızca tekrarlayan CHP’nin başındaki bu zat yargı tarafından tazminat cezasına da çarptırılmıştır. Yargı kararlarına saygı da yoktur. Aynı yalanları sürekli tekrarlayıp duruyor."


YORUMLAR

  • 0 Yorum