Erdal Aras kimdir? Sedat Peker, Erdal Aras'ın Soylu ile fotoğrafını yayınladı

Sedat Peker, Süleyman Soylu'nun arşivini açtı. "DP Genel Başkanlığını kazandığında en yakınında benim adamım vardı, biz destekledik" iddiasında bulunan Peker, Twitter hesabından bir fotoğraf yayınladı.

Erdal Aras kimdir? Sedat Peker, Erdal Aras'ın Soylu ile fotoğrafını yayınladı
20 Mayıs 2021 - 15:22 - Güncelleme: 20 Mayıs 2021 - 15:50


Sedat Peker'in yayınladığı fotoğrafta DP Genel Başkanlığını kazanan Süleyman Soylu ile Erdal Aras ellerini birbirine tutuşturmuş şekilde sevinçlerini paylaşıyorlar.

Dönemin DP yönetiminde MKYK üyesi de olan Aras'ın Peker'in bir dönem sağ kolu olduğu iddia edilmişti.

Peker, paylaşımında "Benim eski sağ kolum olan Erdal Aras bey ve süslü sülümanın Demokrat Parti genel başkanlığı kazanma sevinçleri..." ifadelerini kullandı.

İşte Peker'in paylaştığı o fotoğraf:

PEKER, VİDEOSUNDA ERDAL ARAS'TAN BAHSETMİŞTİ
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile uzun zamandır videolar üzerinden büyük bir tartışmaya giren Peker, bugün sabah saatlerinde yayınladığı yeni videoda da hedefine Bakan Soylu'yu koydu.


Bakan Soylu'nun DP Genel Başkanlığı'na seçilirken kendisinin "elemanı" olan Erdal Aras'ı Sancaktepe Belediye Başkan adayı yaptığını iddia eden Peker, "Genel Başkan seçileceğin zaman paraları ben yolladım, Erdal dağıttı paraları herkese. 14 oyla seçimi kazandın. Erdal Aras'ı DP MKYK üyesi ve Sancaktepe Belediyesi Genel Başkan adayı yaptın. 'Erdal Baba' diyordun benim adamıma. O zaman ben de senin deden oluyorum, hiyerarşide onun üstüyüm" dedi.

Savcılara da seslenen Peker, "Genel Başkanlık seçimlerini kazandığında MKYK üyeleri arasında Erdal Aras diye biri var mı? Sancaktepe Belediyesi Genel Başkan adaylığına Süleyman Soylu onu koymuş mu? Bu adam benimle beraber yargılandığı dosyadan ceza almış mı, sabıkalı mı? Ve tüm basın, herkes bunu biliyor mu? Ya daha neyin delilini istiyorsunuz" ifadelerini kullandı.

ERDAL ARAS KİMDİR?
Sedat Peker'in iki bıçakla yaralama, tabanca teşhiri, para isteme, icrai rezalet, tehditle menfaat, tabanca ile yaralama, Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet, tabanca ve tüfek bulundurmak, adam kaçırmak, alıkoymak, işkence ile çek imzalatmak, darp ve tahsilat amaçlı suçlaran pek çok kez gözaltına alındı. Peker, bu suçlardan cezaevine girip çıktığı sırada, Mecnun Otyakmaz, Erdal Aksakal, Tuncay Okay, Erdal Aras, Önder Ercan ile tanıştı. Bu şahıslar, Peker'in yakın çevresini oluşturuyordu.

Erdal Aras hakkında başka bir bilgi bilinmiyor. Peker, videolarında Erdal Aras'tan "Sağ kolum" diye bahsediyor.

SOYLU'DAN İDDİALARA TEPKİ


YORUMLAR

  • 0 Yorum