Emniyet'ten Hakan Tek hakkında açıklama!

Deste deste TL ve euro ile görüntüleri ortaya çıkan Hakan Tek hakkında Emniyet'ten açıklama geldi. "İddia asılsızdır, iddiayı gündeme taşıyan hesaplar hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır!"

Emniyet'ten Hakan Tek hakkında açıklama!
07 Nisan 2021 - 13:44 - Güncelleme: 07 Nisan 2021 - 14:49

Deste deste TL ve euro ile görüntüleri ortaya çıkan Hakan Tek hakkında Emniyet'ten açıklama geldi. Emniyet, ""Söz konusu şahsın, Cumhurbaşkanlığında  herhangi bir görevinin bulunmadığı tespit edilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

Hakan Tek'in TikTok hesabından paylaştığı videodaki para görüntülerde yüzlerce lirayı saçtığı görülürken, diğer videoda ise deste deste euro paylaştığı görüldü.

EMNİYET AÇIKLAMA YAPTI
Konu Meclis gündemine de taşınırken Emniyet Genel Müdürlüğü konuyla ilgili açıklamada bulundu. Açıklamada, "Söz konusu şahsın, Cumhurbaşkanlığında  herhangi bir görevinin bulunmadığı tespit edilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

Açıklama şöyle:

"Bazı sosyal medya platformlarında yer alan 'Erdoğan'ın koruması olduğu iddia edilen H.T.’nin para videoları ortaya çıktı' başlıklı haber üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması zorunluluğu doğmuştur.
 

Bahse konu iddia üzerine başlatılan incelemede, 1989 Kayseri doğumlu olduğu tespit edilen şahsın, Kocasinan / KAYSERİ adresinde ikamet kaydının olduğu anlaşılmıştır.
 

Dezenformasyon yapan şahsın, 'Cumhurbaşkanlığı’nın yakın koruması olduğu' iddiası asılsızdır. Söz konusu şahsın, Cumhurbaşkanlığında  herhangi bir görevinin bulunmadığı tespit edilmiştir. Özel bir şirkette şoför olarak çalışan H.T, 'Kamu görevinin usulsüz üstlenilmesi' gerekçesi ile gözaltına alınmıştır.
 

Son dönemde Türk Polis Teşkilatına yönelik iftira kampanyasının son halkası olarak değerlendirilen iddiayı gündeme taşıyan hesaplar hakkında gerekli tespitler yapılmış olup adli mercilere suç duyurusunda bulunulacaktır.
 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur"


 


YORUMLAR

  • 0 Yorum