Emniyet'ten Fenerbahçe forması açıklaması

Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın'ın ağabeyi ve Çiftlik Bank davası sanığı Fatih Aydın'ın İstanbul Havalimanı'ndan Fenerbahçe forması ile çıkarılması sosyal medyada gündem olmuştu. Olayın ardından İstanbul Emniyeti'nden açıklama geldi.

Emniyet'ten Fenerbahçe forması açıklaması
03 Kasım 2021 - 17:58


Çiftlik Bank davasının sanığı Mehmet Aydın'ın Uruguay'da tutuklu bulunan ve Türk makamlarına iadesi tamamlanan ağabeyi Fatih Aydın dün akşam İstanbul Havalimanı'na getirildi.

Havalimanı'na getirildiğinde üzerinde siyah tişört varken daha sonra Fenerbahçe forması ile götürülmesine Sarı Lacivertli kulüp ve taraftarlar tepki gösterdi. Tepkilerin ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden açıklama yapıldı.

EMNİYET: KASIT VEYA ART NİYETLİ YAKLAŞIM SÖZ KONUSU OLAMAZ
Açıklamada, "Çiftlik Bank davası kapsamında aranan Fatih Aydın, 2 Kasım 2021 Salı günü saat 18.30 sıralarında yurt dışından havayolu ile ülkemize getirilmiştir. Şahsın İstanbul Havalimanından çıkışı sırasında üzerinde Fenerbahçe Spor Kulübü formasının bulunması, güzide kulübümüzün taraftarlarında haklı bir üzüntü ve tepkiye yol açmıştır. Yurt dışından gelişi sırasında şahsın üzerindeki siyah bir tişörtün altına forma giydiği, havalimanı çıkışında sağlık kontrolü sırasında kelepçesiz, polis bulunmayan ortamda yapılan sağlık kontrolünden formayla çıktığı görevlilerimizce tespit edilir edilmez, araç içerisinde siyah tişörtü tekrar giydirilmiştir. İl Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemleri sırasında üzerinde siyah tişört bulunmaktadır.

Fenerbahçe taraftarının hassasiyetini anlıyor ve aynı hassasiyeti yürekten paylaşıyoruz. Üzüntüyle karşıladığımız bu olayda herhangi bir görevlimizin kasıt veya art niyetli yaklaşımı söz konusu olamaz." ifadeleri yer aldı.

 


loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum