Emniyet genelge yayımladı! Polislerin görüntülenmesi yasaklandı!

Emniyet Genel Müdürlüğü, genelge yayımlayarak polislerin görüntülenmesini yasakladı. Genelgeye göre, polislerin görüntülerini ya da seslerini kaydeden kişilere adli işlem yapılması istendi.

Emniyet genelge yayımladı! Polislerin görüntülenmesi yasaklandı!
30 Nisan 2021 - 12:46 - Güncelleme: 30 Nisan 2021 - 13:16
Emniyet Genel Müdürlüğü, Mehmet Aktaş’ın imzasıyla bir genelge yayımladı. Genelgeye göre eylemler sırasında polislerin görüntülerinin ya da seslerinin kaydedilmesi yasaklandı. Genelgeye göre, kaydeden kişilerin engellenmesi ve haklarında adli işlem yapılması istendi.

“Ses ve görüntü kaydı alınması” konusu ile yayımlanan genelgede "Personelimizin görevini ifa ederken bu tür ses ve görüntü alınmasına tevessül edecek danışlara fırsat vermemeleri, eylemin veya durumun niteliğine göre kayıt yapan kişileri engellemeleri, kanuni şartlar oluştuğunda adli işlem yapmaları gerektiği hususlarında tüm personelimizin bilgilendirilmesi" ifadelerine yer verildi. 

Genelgede, görevli polislerin ve sivillerin ses ve görüntü kayıtlarını sosyal medyada paylaşılmasının özel hayatın gizliliğini ihlal ettiği belirtilirken ses ve görüntü kaydı almanın da görev yapmayı engellendiği öne sürüldü.

İşte o genelge:

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Alayi Hain bunlarin
    6 gün önce
    Bu demektir ki birakin kayda almayin biz istedigimizi döver, söver darp ederiz..Kayda alirsaniz aynisi size de uygulanir.. Fasizme Hosgeldiniz...Dikatörlüge, Siyasal islami bahane ederek halki tepkisini deneyip Hasgeldin SERIAT diyecek namussuzlarin Ülkesine Hosgeldiniz.! Yaziklar olsun Halk hala uyuyor.