EminEvim'de neler oluyor, mağdurlar sosyal medyada gündem oldu

Muhafazakar vatandaşlara yönelik reklam kampanyalarıyla tanınan EminEvim firmasıyla ilgili sıcak gelişmeler yaşanıyor. Firmanın, müşterilerini mağdur ettiği iddiası üzerine çok sayıda vatandaş sosyal medyada bir araya gelerek kampanya başlattı.

EminEvim'de neler oluyor, mağdurlar sosyal medyada gündem oldu
24 Nisan 2021 - 21:10 - Güncelleme: 24 Nisan 2021 - 22:30

AHMET KUT / AYKIRI

"Faizsiz krediyle ev alın" sloganıyla uzun yıllardır konut, arsa ve araç satışlarına aracılık eden Eminevim firması ile ilgili çarpıcı gelişmeler yaşanıyor. 

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden birlik olan mağdurlar Eminevim Ümraniye ve Altunizade şubeleri önünde eylem yapmıştı. Yaşanan sorunların artması ve şikayetlere çözüm üretilmemesi sebebiyle mağdurlar bu kez sosyal medyadan bir kampanya başlattılar.

CİMER’e ve tüketici şikayet sitelerine çok sayıda talep oluşturan mağdurlar, kendilerine “İstanbul Anadolu yakasının parlayan yıldızı konumundaki Kurtköy’de güzel yaşamın kapılarını açıyor” sloganıyla tanıtılan Eminevim 5yüz60 Kurtköy Projesi’yle dolandırıldıklarını ileri sürüyor.

Yıllardır mağdur durumda olduklarını öne süren vatandaşlar, ev sahibi olma hayali ile aldıkları tapuların kendilerine teslim edilmesini istiyor. “Eminevim artık emin değil”, “Tapumuzu istiyoruz” ve “Eminevim pişmanlıktır” yazılı pankartlar ile Mart ayında eylem yapan mağdurlar, sosyal medya üzerinden “Suç duyurusuyla bizi korkutamazsın” diyerek mağduriyetlerinin giderilmesi için mücadele veriyor. 

EMİNEVİM’DE NELER OLUYOR?
Emin Grup A.Ş. (Eminevim)’nin geliştirdiği Kurtköy 5YÜZ60 isimli proje ile ev ya da arsa alan vatandaşlar yıllardır tapularını alamadılar. Mağduriyetlerinin giderilmesi için gerek sosyal medya üzerinden gerekse eylem yaparak mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor.

Eminevim’de ödeme güçlüğü çektiği için kayıt parasını alamayanların ve iptal dilekçesi verdiği halde iadesi yapılmayanların yer aldığı mağdurlar seslerini duyurmak için mücadele veriyor. 

Sağlık sebebiyle mecburi çıkış yapmak zorunda kalan mağdurlardan biri, bir yıllık ödemesi olduğu halde paranın kendisine iade edilmemesine “Karşında muhatap yok, şuben seni adam hesabına almıyor.” diyerek şikayetvar üzerinden tepki gösterdi. 

Öte yandan Şikayetvar’daki bir diğer yorumda, birikim yaptığı para ile sözleşme imzalayıp ev sahibi olmak isteyen bir başka mağdur da parasını ödediği halde teslimatın zamanında ulaşmamasından ve teslimat birim uzmanının kötü üslubundan şikayet oluşturdu.Sosyal medyada atılan mesajlardan bazıları şu şekilde:
YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • hamdi
  1 hafta önce
  Emin evim cesitli periyodlarda gun grubu olusturuyor. Herkes butcesine gore odeme yapiyor ve iki secenek sunuyor ilk secenek: uyelik ucretini yatirdiktan sonra butceniz hangi gruba uygun geliyorsa alacaginiz paranin yarisi miktarina ulasinca paranin hepsni size noter araciligi ile veriyor ve geri kalan taksitleri bitirnceye kadar odemeye devam ediyorsunuz. IKinci secenek: kur'a ya katiliyorsunuz cikan kur'a ya gore alacaginiz toplam para hangi ayda cikarsa o ayda toplu odemyi aliyorsunuz. Ben emin evimden ev icin boyle bir oraginazyona katilmistim ve cok uygun odeme kosullari ile parami aldim ama 10 sene once idi :) simdi bilmiyorum son durum nedir/
 • Akif Oruç
  1 hafta önce
  Yalan haber emin evime karalama haberi biz ev araba aldik gayette memnun kaldık Türkiye de olan firmalar içinde en güvenilir bir firma
 • yunus Yılmaz
  1 hafta önce
  eminevim güvenilir bir firma karalama haber bunlar
 • Emrah yıldırım
  1 hafta önce
  Bu çok eski bir haber
 • Magdur
  1 hafta önce
  Tiwitler 24 nisan #eminevimeylemleri diye açılmıştı TT
 • İsmail yakın
  1 hafta önce
  Merhaba kolay gelsin bende eminevime üye oldum fakat organizasyon parasının bir kısmını yatırdım ve geri kalanı da taksite böldü öncesinde bana söylemdi organizasyon parası var diye meğer 24 bin TL onlara gidiyormuş iptalini talep ettim fakat para yanar dedi yok efendim sözleşme de varmış biz size göstermişiz bin dereden yalan dolan işte geri abone oldum şimdi bilmiyorum ne kadar yalan ne kadar gerçek sizden ricam bize bir akıl fikir verin saygılar sunuyorum hayırlı ramazanlar
 • Garip bi yolcu
  1 hafta önce
  Gecen yil o kadar söylememe rağmen esimde odeme yaptı...hic mantik varmi acaba ? Sen elinde ki hazır parani ver ondan sonra bekle babam bekle...ahmakliktir bunlara para kaptırmak....