Emina Jahovic'ten Mustafa Sandal hakkında: "Kendini fakir gösteriyor!"

Şarkıcı Mustafa Sandal’ın açtığı ‘nafaka iptali’ davasına eski eşi Emina Jahovic cevap verdi. Sandal'ın evlilik süresince aldığı tüm gayrimenkulleri annesi adına kaydettirdiğini iddia eden Jahovic, "Mal varlığı annesinin üstünde, kendini fakir gösteriyor" dedi.

Emina Jahovic'ten Mustafa Sandal hakkında: "Kendini fakir gösteriyor!"
08 Ekim 2021 - 09:08

Şarkıcı Mustafa Sandal’ın aylık 15 bin liralık nafakanın iptali için açtığı ‘nafaka iptali’ davasına eski eşi Emina Jahovic'ten cevap geldi. Jahovic, Sandal'ın tüm mal varlığını annesinin üstüne kaydettirdiğini iddia ederek, "Kendisini hiçbir geliri olmayan, adeta karnını zor doyuran, nafaka yüzünden borç batağında yüzen biri olarak tasvir etmiştir" dedi.

Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın haberine göre, Mustafa Sandal, iki ay önce eski eşi Emina Jahovic’e ödediği aylık 15 bin liralık nafakanın iptal edilmesi için dava açmıştı. Sandal ayrıca Çubuklu Vadisi’ndeki evin kira gelirini alan Jahovic’in bu haktan mahrum edilmesini istemişti.

Davaya cevap veren Emina Jahovic’in avukatı aracılığıyla mahkemeye sunduğu dilekçede şöyle denildi:
“Mustafa Sandal kendisini hiçbir geliri olmayan, adeta karnını zor doyuran, nafaka yüzünden borç batağında yüzen biri olarak tasvir etmiştir. Oysa tüm beyanları gerçeğe aykırı iddialardan ibarettir.”

Çocukların velayetinin Jahovic’te olduğunun anlatıldığı cevap dilekçesinde şu ifadelere yer verildi:
“Mustafa Sandal, yükümlü olduğu nafakayı ödememiş, boşanma kararında üstlenmiş olduğu hiçbir edimi yerine getirmemiştir. Bu davayı açarak kendisini babalıktan da boşandı zannetmektedir.”

"ANNESİNİN ADINA TESCİL ETTİRMİŞTİR"
Dilekçede, Sandal’ın mal varlığını annesi adına kaydettirdiği öne sürüldü:
“Evli olduğu dönemde aldığı gayrimenkulleri annesi Tülin İleri adına tapu ve tescil ettirmiştir. Evliliği devam ettiği dönemde neyi var neyi yoksa annesi ve arkadaşları adına tescil edilmiştir. Mustafa Sandal’ın Türk standartlarının çok üzerinde bir gelire ve servete sahip olduğu ortadadır.”

DAVANIN REDDİ İSTENDİ
Dilekçede Çubuklu’daki evin evlilik sırasında alındığı belirtilerek şöyle denildi:
“Mahkeme kararına göre Mustafa Sandal, Çubuklu’daki evin kira gelirini müvekkilimize ödemekle yükümlü kılınmıştır. Ne var ki 3 yıldan beri sadece keyfi ve eksik bir şekilde kira gelirini müvekkile ödemiş, nafaka borcunu da hiçbir şekilde ödememiştir. Tüm bu nedenlerle davanın reddini istiyoruz.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum