Emekli Oramiral Nusret Güner'den amirallerin gözaltısına tepki!

Eski Donanma Komutanı Oramiral Nusret Güner, "Montrö'nün tartışmaya açılması ve tarikat evine giden amiral" konularında bildiri yayınlayan amirallerin gözaltına alınmasına tepki gösterdi. Güner, "Tek düşünceleri ülkesinin güvenliği/refahı olan Emekli Amiraller üzerinden asker karşıtlığı hortladı" dedi.

Emekli Oramiral Nusret Güner'den amirallerin gözaltısına tepki!
05 Nisan 2021 - 10:24 - Güncelleme: 05 Nisan 2021 - 11:16

2013 yılında istifa eden Donanma Komutanı Oramiral Nusret Güner'den amirallere gözaltı kararına tepki geldi. Montrö Boğazlar Sözleşmesi'ne ilişkin ortak açıklama yapan 104 emekli amiral ile ilgili başlatılan soruşturma kapsamında yapılan gözaltılara tepki gösteren Güner, "Olabilecek tehlikelere dikkat çeken emekli amirallerimizi, yaptıkları açıklama nedeniyle darbeci diye niteliyor ve gözaltına alıyorlar" ifadelerini kullandı.

Güner, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda şu ifadeleri kullandı:
"Maalesef halkımızı olabilecek tehlikelerden haberdar etmeye çalışan 103 değerli amiralimizin en azından bir kısmını bu sabah erken saatlerde gözaltına almaya başladılar"

"Olabilecek tehlikelere dikkat çeken emekli amirallerimizi, yaptıkları açıklama nedeniyle darbeci diye niteliyor ve gözaltına alıyorlar. Muhalefetin de kötü sözlerine muhatap olan, tek düşünceleri Ülkesinin güvenliği/refahı olan Emekli Amiraller üzerinden ASKER KARŞITLIĞI HORTLADI"Oramiral Güner, bildiride imzası olan Türker Ertürk'ün gözaltına alınma haberini de sosyal medya hesabından duyurdu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum