Emekli albay Cengiz Köylü hayatını kaybetti

FETÖ'nün Ergenekon ve Balyoz kumpaslarında hapis yatan Emekli Hava Kurmay Albay Cengiz Köylü koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Emekli albay Cengiz Köylü hayatını kaybetti
18 Nisan 2021 - 10:26 - Güncelleme: 18 Nisan 2021 - 12:40
FETÖ'nün Ergenekon ve Balyoz kumpaslarında haksız yere hapis yatan Emekli Hava Kurmay Albay Cengiz Köylü koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. 

Haberi sosyal medya hesabından duyuran Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz, "Covid virüsü Kumpas sürecinin en ağır mağdurlarından E. Albay Cengiz Köylü’nün tertemiz kalbini bugün durdurdu. Cumhuriyet düşmanlarının hedefinde olması boşuna değildi. Büyük kayıp, büyük acı, büyük üzüntü. Rahmet dileklerimle" ifadelerini kullandı.

İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi de sosyal medya hesabından "Acı kaybımız... Cezaevinde koğuş arkadaşım, ağabeyim, kumpaslara beraber direndiğimiz Cengiz Köylü komutanımızı kaybettik. Mekanı cennet olsun. Ailesine sabırlar diliyorum" mesajını paylaştı.

CD YOLUYLA KUMPAS KURULMUŞTU
FETÖ'nün Ergenekon ve Balyoz kumpaslarında yargılanan emekli Hava Kurmay Albay Cengiz Köylü, Hava Harp Akademisi Komutanlığı’nda görev yaptığı 2007 yılında, FETÖ'nün TSK içindeki örgüt şemasını gösteren bir CD’nin kendilerine ulaştığını, silsile yolu ile Genelkurmay’a gönderilen bu CD’nin daha sonra kaybolduğunu söylemişti.

Köylü, “O dönem Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, CD’nin incelenerek rapor yazılmasını istedi. Ancak CD’nin akıbetinin ne olduğunu kimse bilmiyor. O CD soruşturulsa bugüne gelmezdik” demişti.

Emekli Hava Kurmay Albay Cengiz Köylü, bu olaydan sonra “Karargâh Evleri’nin askeri sorumlusu olduğu” iddiasıyla 2009 yılında gözaltına alınmış, sonrasında Ergenekon ve Balyoz davaları kapsamında da tutuklu yargılanmıştı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum