Elon Musk'tan Twitter'ı ikiye bölen anket!

Dünyanın en zengin insanı olan ve Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk'ın sosyal medyadan yaptığı anket kullanıcıları ikiye böldü. Musk'ın anketine kısa sürede 2.5 milyondan fazla kişi katıldı.

Elon Musk'tan Twitter'ı ikiye bölen anket!
07 Kasım 2021 - 09:44


Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk, sosyal medya hesabından çarpıcı bir açıklama yaparak takipçilerine bir soru sordu.

ABD Senatosu’nda Demokratlar tarafından gündeme getirilen “milyarderler vergisi” yasa tasarısını eleştiren Musk, takipçilerine “Gerçekleşmemiş kazancın vergi kaçırmak olduğuna dair tartışmalar devam ederken sahip olduğum Tesla hisselerinin yüzde 10’unu satayım mı” sorusunu yöneltti.

Twitter'da 62.5 milyon takipçisi bulunan Musk'ın yaptığı anket ise kullanıcıları ikiye böldü.Evet ve hayır seçeneklerinin olduğu ankete kısa sürede 2.5 milyondan fazla yanıt geldi. Katılanların yüzde 56.2'si Musk’ın hisselerini satmasını istedi. 

Cuma günü borsaların kapanış verilerine göre Musk, sahibi olduğu 170.5 milyon hissenin yüzde 10’unu satarsa yaklaşık 21 milyar dolar elde edecek.

Milyarderler vergisinden muaf tutulmak için Reuters’a konuşan analistler Musk’ın belirli sayıda hisseyi elinden çıkarması gerektiğini söyledi. Daha önce bu vergiyi eleştiren Musk, “Ben nakit para, maaş ya da ikramiye almıyorum. Sadece hissem var ve dolayısıyla böyle bir vergiyi ödemek için de hisse satmam gerekiyor” ifadesini kullandı.

 

    loading...

    YORUMLAR

    • 0 Yorum