Elon Musk'tan 'Açlığı çözebilir' diyen BM yöneticisine: "Kanıtlarsa 6 milyar dolar ödeyeceğim"

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı Direktörü David Beasley'in "Elon Musk, servetinin sadece yüzde 2'siyle dünyadaki açlığın bitirebilir" sözlerine Tesla CEO'su Elon Musk'tan yanıt geldi.

Elon Musk'tan 'Açlığı çözebilir' diyen BM yöneticisine: "Kanıtlarsa 6 milyar dolar ödeyeceğim"
01 Kasım 2021 - 09:15

Tesla CEO'su Elon Musk, servetinin küçük bir kısmıyla dünyadaki açlığın çözülebileceği iddiasına tepki gösterdi. Musk, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak bununla ilgili kanıt istedi ve kanıt gelmesi halinde hisselerini satıp gerekli parayı ödeyebileceğini söyledi.Geçtiğimiz günlerde bir BM Dünya Gıda Programı Direktörü David Beasley, “Musk’ın servetinin yüzde 2'si dünyadaki açlığı çözer” açıklamasında bulunmuştu. Beasley bu çağrıyı tekrarlayarak, en zenginler listesinin tepesindeki iki kişi olan Elon Musk ve Jeff Bezos’tan özel olarak harekete geçme çağrısında bulundu. Beasley, sadece 6 milyar doların 42 milyon insanın ölmesini engelleyebileceğini söyledi.

"KANITLARSA 6 MİLYAR DOLARI ÖDEYECEĞİM"
Musk, konu ile ilgili Twitter’dan yaptığı açıklamada, “6 milyar doların dünyadaki açlığı nasıl çözeceğini tam olarak bu twite açıklayabilirse, Tesla hissesini hemen şimdi satacağım ve yapacağım. Ancak açık kaynak muhasebesi olmalı, böylece halk paranın nasıl harcandığını tam olarak görebilmeli” dedi.

BİR GÜNDE 9,3 MİLYAR DOLAR KAZANDI
Musk’ın şirketinin değeri, geçtiğimiz hafta gelen yüklü bir Tesla siparişinin ardından 1 trilyon doları aşmıştı. Bloomberg milyarderler endeksine göre, 6 milyar dolarlık miktar Musk’ın şu anki 311 milyar dolarlık net değerinin sadece küçük bir kısmı. Endekse göre Musk’ın net serveti sadece 29 Ekim’de 9,3 milyar dolara yakın artış gösterdi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum