Elon Musk piyasaları sarstı: Twitter'ın en büyük hissedarı oldu!

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, Twitter’ın yüzde 9,2 hissesini aldı. Musk'ın şirketin en büyük hissedarı olmasıyla birlikte Twitter'ın hisse değeri yüzde 25 arttı.

Elon Musk piyasaları sarstı: Twitter'ın en büyük hissedarı oldu!
04 Nisan 2022 - 15:29


Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk'ın Twitter'ın önemli ortaklarından birisi haline geldi. Elon Musk Twitter'ın yüzde 9.2'sini satın aldı.

Hisselerin sayısı, Twitter kurucusu ve sosyal medya platformunda yüzde 2.25 hisseye sahip olan şirketin eski CEO'su Jack Dorsey'den dört kat daha fazla. Twitter'ın Cuma günkü kapanış fiyatına göre Musk'ın hisselerinin toplamı 2,89 milyar dolar değerinde.

Geçtiğimiz ay attığı bir tweet'te Musk, yeni bir sosyal medya platformu oluşturmayı "ciddi bir şekilde düşündüğünü" söylemişti. Twitter'i aktif şekilde kullanan Musk'ın platformda 80 milyondan fazla takipçisi bulunuyor.

ANKET YAPMIŞTI
50 yaşındaki ünlü milyarder geçen ay Twitter’da 80 milyondan fazla takipçisine şirketin ifade özgürlüğü ilkelerine uyup uymadığını sormuştu. Takipçilerin yüzde 70’den fazlası hayır demesinin ardından Musk, yeni bir platforma ihtiyaç olup olmadığını sormuş ve kendi platformunu kurmayı ciddi olarak düşündüğünü söylemişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum