Elon Musk'ın iş görüşmelerinde sürekli sorduğu soru

İngiltere'de yayın yapan Daily Star gazetesi, dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk ile ilgili çarpıcı bir haber hazırladı. Gazete, Musk'ın iş görüşmelerinde en çok sorduğu soruyu açıkladı.

Elon Musk'ın iş görüşmelerinde sürekli sorduğu soru
11 Kasım 2021 - 12:53
Daily Star gazetesi, Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk'ın iş hayatında başvurduğu teknikleri yazdı. Elon Musk'ın iş görüşmelerinde adaylara en çok sorduğu sorunun "Üzerinde çalıştığın en büyük sorun ve onu nasıl çözdüğünden bahset" olduğu ifade edildi.

Haberde, Musk’ın mülakatlarda olağanüstü yetenekler aradığı, bunun için her iş görüşmesinde sorduğu bir favori sorusu olduğuna dikkat çekildi. Adayların hangi okulu bitirip bitirmediğiyle ilgilenmeyen Musk'ın bu soru aracılığıyla doğru söyleyip söylemediğini anladığı belirtildi.

Musk’ın adaylara yönelttiği sorunun, "Üzerinde çalıştığın en büyük sorun ve onu nasıl çözdüğünden bahset" olduğu vurgulandı.

Musk, eğitim düzeyine çok önem vermediğini 2014'te Auto Bild dergisine verdiği röportajda söylemişti. Musk, söz konusu röportajda, "Herhangi bir üniversite, hatta lise diplomasına bile ihtiyaç yok" ifadelerini kullanmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum