Elon Musk harekete geçti: Twitter artık paralı mı olacak?

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, Twitter'ın en büyük hissedarı olmuştu. Şirketin yönetiminde de yer alacak olan Musk'ın, planları ise dikkat çekiyor. Musk, Twitter'ın paralı olabileceğine yönelik sinyaller verdi.

Elon Musk harekete geçti: Twitter artık paralı mı olacak?
10 Nisan 2022 - 10:10


Tesla ve Space X'in CEO'su Elon Musk, Geçtiğimiz günlerde Twitter’ın yüzde 9,2 hissesini satın almıştı. Şirket yönetimine girecek olan Elon Musk'ın platformla ilgili planlarını dikkat çekiyor.

Sözcü'nün aktardığına göre uzun zamandır kullanıcılarından bir düzenleme seçeneği talebi alan platform, etik kaygılar yüzünden bu yenilemeye sıcak bakmıyordu. Ancak Musk’ın hissedar olup yönetim kurulunda yer alacağı açıklandıktan sonra düzenleme seçeneği istemesi şirketin, bu konuda çalışmalar yaptığını açıklamasına neden oldu.

PARAYI VEREN DÜDÜĞÜ ÇALAR
Musk şimdi de ödeme yapan üyelerin daha fazla premium özelliklere ulaşması gerektiğini söylüyor. Twitter’ın yeni hissedarı, sosyal medya hizmetinin premium özellikler için ödeme yapan kullanıcılara sıfır reklam sunmasını istiyor. Ayıca yatırımcı Michael Burry’nin, onay işaretini kaybettiği için şikayet etmesinden sonra, Musk Burry’ye hesabı geri alacağını söyleyerek şirketin tüm Twitter Blue kullanıcılarına kimlik doğrulama onay işaretleri vermesini önerdi.

Şu anda Twitter’ın aylık abonelik hizmeti Twitter Blue, kullanıcılara, bazı reklamsız makaleler ve bir tweet’i başkaları tarafından görülmeden geri çekme gibi premium özellikler sunuyor. Özellik, ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor. Musk ise bu özelliği biraz daha genişletmeyi planlıyor gibi. Musk’ın ücret ödeyen kullanıcılara daha fazla özellik sunma isteği, platformun artık paralı mı olacağı sorusunu da akıllara getiriyor.

Tesla ve SpaceX CEO’sunun tek odaklandığı nokta kullanıcı deneyimi de değil, şirketin çalışma sistemiyle de ilgileniyor. Musk, çalışanların sorularını ele almak için önümüzdeki hafta bir şirket toplantısında Twitter CEO’su Parag Agrawal’a katılacak. Musk, toplantı öncesinde de Twitter çalışanlarına tamamen evden çalışmayı isteyip istemediklerini sordu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum