Elçin Sangu'ya büyük şok: 3.5 milyon lirayı faiziyle birlikte ödeyecek!

Oyuncu Elçin Sangu, haksız yere sözleşmeyi feshettiği iddiasıyla eski menajeri Başay Okay tarafından açılan davayı kaybetti. Mahkeme, Elçin Sangu’nun 100 bin dolar ve 2 milyon 378 bin TL’yi eski menajeri Başay Okay’a 6 yıllık yasal faiziyle ödenmesine karar verdi.

Elçin Sangu'ya büyük şok: 3.5 milyon lirayı faiziyle birlikte ödeyecek!
13 Ocak 2022 - 15:49


'Kiralık Aşk' dizisiyle büyük bir şöhret yakalayan Elçin Sangu'nun eski menajeri Başay Okay, daha önce yaptıkları sözleşmeye uymadığı için ünlü oyuncu hakkında tazminat davası açmıştı.

"Hukuki işlem başlattık ama savaş açmadık" diyen Okay, "10 senedir menajerlik yapıyorum.  Hem ben, hem de o oyuncu arkadaşımız bu durumun yaptığımız işlerin önüne geçmesini istemeyecektir. Bütün her şeyi hukuka bıraktık" demişti.  Ancak taraflar uzlaşmadı ve dava uzadı.

Habertürk'ten Aytekin Teker'in haberine göre; bilirkişi raporunda, Elçin Sangu’nun eski menajerine 3 milyon lira tazminat ödemesi gerektiği belirtildi.  Bugün gerçekleşen duruşmada ise karar çıktı.

Mahkeme, Elçin Sangu'nun Başay Okay'a 100 bin dolar tazminat (1 milyon 350 bin TL), rol aldığı reklamlarda Okay'ın hak ettiği 2 milyon 378 bin TL'yi 6 yıllık faiziyle ödemesini hükmetti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum