El Cezire'den şok iddia: Sedat Peker gözaltına alındı, Türkiye'ye iade edilecek!

Katar merkezli El Cezire, Sedat Peker'in BAE yetkilileri tarafından gözaltına alındığı ve uzun süredir iadesini talep eden Türkiye'ye iade edilebileceği iddia edildi.

El Cezire'den şok iddia: Sedat Peker gözaltına alındı, Türkiye'ye iade edilecek!
06 Aralık 2021 - 16:38 - Güncelleme: 06 Aralık 2021 - 17:42


El Cezire'nin haberine göre, organize suç örgütü kurmak ve yönetmek suçlamasıyla aranan Sedat Peker'in BAE yetkilileri tarafından gözaltında olduğu ve Türkiye'ye iade edilebileceği bildirildi.

Peker'in BAE yetkilileri tarafından gözaltına alındığına ilişkin iddia şöyle aktarıldı: 
"Abu Dhabi Veliaht Prensi  Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nahyan'ın geçen ay Ankara'da Erdoğan'la görüştüğünde milyarlarca dolarlık yatırım anlaşmalarının da aralarında bulunduğu birden fazla anlaşma imzalamalarıyla ufukta bir çözülme görüldü.

İki ülke arasında ilişkilerin ısındığına ilişkin başka işaretler de var. Suriye'deki terör gruplarını finanse etme suçlamasıyla 2018'den bu yana BAE'de tutuklu olan Türk iş adamı Mehmet Ali Öztürk, serbest bırakıldı ve Türkiye'ye döndü. Dubai'den paylaştığı, üst düzey Türk yetkililerle ilgili skandal suçlamaların yer aldığı sansasyonel videoları paylaşan mafya lideri Sedat Peker'in BAE yetkilileri tarafından gözaltına alındığı ve Türkiye'ye iade edilebileceği belirtiliyor


DÜZELTME YAYIMLANDI
Öte yandan El Cezire, Peker'in gözaltında olduğuna yönelik ifadelerini haberinden kaldırdı. Konuyla ilgili düzeltme yayımlayan El Cezire şunları ifade etti:

"Bu makalenin önceki bir versiyonunda hüküm giymiş bir Türk mafya babası Sedat Peker'in BAE yetkilileri tarafından gözaltına alındığı bildirildi. Al Jazeera bu raporları doğrulayamadığı için bu cümle makaleden çıkarıldı."

EL CEZİRE MUHABİRİNDEN AÇIKLAMA
El Cezire muhabiri Sinem Köseoğlu, şu ifadeleri kullandı:
"El Cezire'nin "Sedat Peker'in tutuklandığı ve Türkiye'ye iade edileceği" şeklinde bir haberi, manşeti bulunmamaktadır. Internet sitemizde yayınlanan bir haberde arkadaşımız "Peker'in BAE tarafından tutuklandığı ve iade edileceği iddia edilmişti" şeklinde bir ifade kullanmıştır."


YORUMLAR

  • 0 Yorum