Ekrem İmamoğlu'ndan Kanal İstanbul çıkışı: "Bu konudaki fikrimiz nettir; büyük bir tehdittir"

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanlığı'na gerçekleştirdiği ziyaretin gündemi Kanal İstanbul oldu. İmamoğlu, Kanal İstanbul’u 'Beton Kanal' olarak tanımladı ve "Bedeli çok ağırdır" dedi.

Ekrem İmamoğlu'ndan Kanal İstanbul çıkışı: "Bu konudaki fikrimiz nettir; büyük bir tehdittir"
06 Nisan 2021 - 20:05

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Başçı ve İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin tarafından yeni hizmet binasında ağırlanan İmamoğlu, parti yöneticileriyle bir araya geldi. Göreve geldikten 4 ay sonra Kanal İstanbul konulu bir çalıştay düzenlediklerini hatırlatan İmamoğlu, bu konuda hazırlanan raporu, Gelecek Partisi yönetimine ulaştıracaklarını aktardı.

İmamoğlu da Kanal İstanbul'un tartışılması gereken bir mesele olduğunu ifade ederek “Bu konudaki fikrimiz nettir; büyük bir tehdittir” diye konuştu.

Bu anlamda kamuoyunu bilgilendirme çalışmalarının içinde olma zorunluluklarının bulunduğunu vurgulayan İmamoğlu, süreç içinde birçok engellemeyle karşılaştıklarını kaydetti.

BU BİR, BETON KANAL'DIR
"Tanımı bizde nettir: Bu bir, Beton Kanal'dır. Başka hiçbir şey ifade etmez. Bedeli çok ağırdır” diyen İmamoğlu, şöyle devam etti:

Ülkemizin kurumlarının da içinde bulunduğu tanıtım reklamlarında, ‘65 milyon dolarlık yatırım' diye tanıttıkları bu projenin bedeli maddi olarak ağırdır. Ama manevi olarak bedelinin inanın tarifi ve tamiratı yoktur. Onun için, mutlaka ve mutlaka engellenmelidir. Bu konuda tümden büyük bir mücadele içinde olacağız.

KANALI İNADINA YAPACAĞUM DEME ANLAYIŞINI SORGULAMALIYIZ
Ülkenin şu anda ekonomik sorunlar ve işsizlik gibi problemlerle boğuştuğunu aktaran İmamoğlu, böylesi bir proje için, “İnadına yapacağız” demenin toplum tarafından psikolojik olarak sorgulanması gerektiğine vurgu yaptı. İmamoğlu şunları söyledi:

* Daha da ileri gideyim. İstanbul'da, hepimizin hayatını tehdit eden bir deprem sürecini çözüme kavuşturmak varken, bu şehri teslim aldığımızda 8 tane durmuş metro hattı varken, buraya 1 kuruş ayıramayan ve duran hatları 2 sene boyunca izleyen bir yönetim varken, ulaşımdan depreme bir çok sorununun çözümü varken, bu şehrin 65 milyar dolarlık bir yatırımla, ‘Kanalı inadına yapacağım' deme anlayışını hep birlikte sorgulamalıyız.


YORUMLAR

  • 0 Yorum