Ekrem İmamoğlu'ndan İstanbul mitingine çağrı:" Yeri göğü adalet diye inletme günüdür"

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yarın Maltepe’de yapılacak ‘Milletin Sesi’ mitingi için İstanbullulara çağrıda bulundu.

Ekrem İmamoğlu'ndan İstanbul mitingine çağrı:" Yeri göğü adalet diye inletme günüdür"
20 Mayıs 2022 - 13:43


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından video paylaşarak yarın Maltepe'de yapılacak olan CHP mitingine ilişkin çağrıda bulundu.

İmamoğlu “Adalete susamış bir milletin sesini duyurma günüdür. Yeri göğü adalet diye inletme günüdür. Gelin bu cumartesi günü Maltepe'de hak, hukuk, adalet mücadelesinin cesur lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımıyla gerçekleşecek Milletin Sesi mitinginde hep birlikte buluşalım” dedi.

"YERİ, GÖĞÜ 'ADALET' DİYE İNLETME GÜNÜDÜR"
Ekrem İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı:
"Sevgili vatandaşlarımız milletin sesi çıkmazsa, iktidardakiler tek doğru sesin kendi sesi olduğunu zannederler. Milletin sesi çıkmazsa, iktidardakiler kendilerini ülkenin sahibi zannderler. Milletin sesi çıkacak. Herkes konuşacak, eleştirecek, talep edecek. 'Nerde benim hakkım', 'nerede adalet' diyecek. O kadar çok adaletsizlik var ki bu ülkede... Ekonomide, eğitimde, yargıda, sokakta, devlette... Adaletsizlik ne yazık ki her yerde. Biz, İstanbul'u adil bir kent yapmak için çalışan bir belediyeyiz. Türkiye'de adaleti hakim kılmazsak hiçbir sorunumuzu kalıcı olarak çözemeyiz. Biz adaletsizlik karşısında susmayı ayıp kabul eden bir milletiz. Yalnız kendimiz için değil, herkes için adalet isteriz. Gün, o gündür. Adalete susamış bir milletin sesini duyurma günüdür. Yeri, göğü 'adalet' diye inletme günüdür. Gelin, bu cumartesi günü saat 18.00'de Maltepe'de hak, hukuk, adalet mücadelisinin cesur lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılmıyla gerçekleşecek 'Milletin Sesi' mitinginde hep beraber buluşalım. Gelin milletin azim ve kararını herkese gösterelim"


loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum