Ekrem İmamoğlu açıkladı: İstanbul'da son 30 yılın en soğuk derecesi ölçüldü

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yoğun kar yağışının olduğu İstanbul'daki son durum hakkında konuştu. İmamoğlu, "Bu gece daha doğrusu sabaha karşı son 30 yılın en soğuk derecesi ölçüldü" dedi.

Ekrem İmamoğlu açıkladı: İstanbul'da son 30 yılın en soğuk derecesi ölçüldü
12 Mart 2022 - 09:49


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yoğun kar yağışının etkisi altındaki İstanbul’daki son durum hakkında AKOM açıklamalarda bulundu.

Ekrem İmamoğlu, "Bugün 12 Mart cumartesi günü bu gece daha doğrusu sabaha karşı son 30 yılın en soğuk derecesi ölçüldü. Mart ayının en soğuk gecesini yaşamış olduk" dedi.

İmamoğlu'nun açıklamaları şöyle:
"Bu soğuk havanın özellikle kuzey kesimlerinde daha düşük derecelerde olduğu iletildi. Ve hatta eksi 7-8!'e kadar varabileni bunun hissedilen dereceleri de eksi 15'lere kadar düştüğü tarafımıza bildirildi. Bu Sibirya soğudu diye tariflenen havanın şehrimize ne kadar yüksek bir etki gösterdiğinin de ölçümü diyebiliriz. İstanbul'un bu sütrece en doğru şekliyle hazırlık yapmasının herkesin bir paylaş olmasının, maksimum seviyede 16 milyon hemşerimiz buna destek vermesini yaşıyoruz.

Bugün en yoğun kar yağışını yaşayacağız. Güneş kimseyi aldatmasın. Dışarıya çıkılmaması mecbur olmadıkça asla araba kullanılmamasını rica ederiz."


YORUMLAR

  • 0 Yorum