Ehliyeti olanlar dikkat: İçişleri Bakanlığı'ndan son tarih uyarısı geldi!

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, 1 Ocak 2016 tarihinden önce verilen ehliyetlerin yenilenmesi için uyarıda bulundu. Ehliyetlerin yenilenmesi için son tarih 31 Aralık 2022.

Ehliyeti olanlar dikkat: İçişleri Bakanlığı'ndan son tarih uyarısı geldi!
09 Mayıs 2022 - 11:41


İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, 1 Ocak 2016’dan önce düzenlenen ehliyetlerin 31 Aralık 2022’ye kadar yenilenmesi için uyarıda bulundu.

Eski tip ehliyetlerin yenileme işleminin doğabilecek cezaların önüne geçilmesi için 2022 yılı bitmeden yapılması gerekiyor. Ehliyetini yenileyecekler ‘randevu.nvi.gov.tr’den ya da Alo 199’dan randevu alabiliyor.

2022 EHLİYET YENİLEME ÜCRETİ?
Randevuyu alanların 15 liralık değişim ücretini (değerli kağıt bedeli) başvurudan önce vergi dairesi müdürlüklerine, ‘ivd.gib.gov.tr’ internet adresi üzerinden sanal pos uygulamasıyla ya da bankaya yatırması gerekiyor. Yeni tip ehliyetlerini yenilemek isteyenlerin, kaybedenlerin veya çaldıranların ödeyecekleri ücret: 280+60 TL'dir.

Başvuruda gereken belgeler:
-Nüfus cüzdanı,
-Eski sürücü belgesi,
-15 liralık değişim bedelinin bankaya yatırıldığına dair makbuz,
-Son 6 ay içinde çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf ve ‘sürücü olur’ yazan ve aile hekiminden ücretsiz olarak alınan sürücü sağlık raporu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum