Ehliyet sınavlarında yeni dönem! Milli Eğitim Bakanı açıkladı

Ehliyet sınavlarında yeni dönem başlıyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, e-Sınav formatında yapılan ehliyet sınavlarında ilk kez animasyonlu soruların yer alacağını açıkladı.

Ehliyet sınavlarında yeni dönem! Milli Eğitim Bakanı açıkladı
14 Kasım 2021 - 11:04
Milli Eğitim Bakanlığı, e-Sınav şeklinde yapılan ehliyet sınavları hakkında yeni bir karar aldı. Bakanlık, ehliyet sınavlarında yer alan soruları görsel açıdan zenginleştirmek, soruların içeriğini ve sağlayacağı yararı geliştirmek için animasyonlu soruların hazırlanacağı açıkladı. Artık ehliyet sınavlarında animasyonlu sorular yer alacak.

Hazırlanacak animasyonlu sorularda adaylar, gerçek yaşama uygun durumlarla karşılaşacak. Adayların sınav öncesinde soru çeşidini tanıması için animasyonlu soruların da yer aldığı deneme sınavları hazırlanarak Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün internet adresinde erişime açıldı.

Konu hakkında açıklama yapan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Uygulama, soruların daha anlaşılabilir olmasını sağladığı gibi ölçülmek istenen davranışların da net bir şekilde ortaya konulmasına katkıda bulunacak" ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum