Eczacıbaşı yöneticilerini taşıyan helikopter İtalya'da kayboldu! 4'ü Türk, toplam 7 kişi vardı

İtalya'da içinde 4'ü Türk, toplam 7 kişinin bulunduğu helikopter kayboldu. Helikopterde Eczacıbaşı yöneticilerinin bulunduğu açıklandı. Eczacıbaşı Holding'den de açıklama geldi.

Eczacıbaşı yöneticilerini taşıyan helikopter İtalya'da kayboldu! 4'ü Türk, toplam 7 kişi vardı
10 Haziran 2022 - 09:55


İtalya’nın Lucca kentinden kalkan ve fuara gidecek olan Eczacıbaşı yöneticilerini taşıyan helikopter kayboldu.

Capannori Tassignano Havaalanı’ndan kalkan Agusta Koala AW119 tipi helikopterin Modena kentinde bulunan Pavullo nel Frignano Havaalanı’na uçtuğu belirtilerek, kalkıştan yaklaşık 30 dakika sonra Helikopter ile iletişimin kesildiği açıklandı.

TÜRK YOLCULAR VAR
Eczacıbaşı tarafından yapılan açıklamada, helikopterde bulunan Türk yolcuların, şirketin üst düzey yöneticileri olduğu belirtildi.

Firma tarafından yapılan açıklamada, “Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri kuruluşumuzdan dört arkadaşımızın, Tissue Italy Network tarafından düzenlenen kağıt teknolojileri fuarı için bulundukları İtalya'da bir temizlik kağıdı üretim tesisine gitmek üzere bindikleri helikopterden haber alınamamaktadır.” ifadeleri kullanıldı.

Yerel haberlere göre helikopter, hijyen ürünleri ve ev kimyasalları üreten Roto Court adlı bir şirket tarafından kullanılıyordu.

Konuyla ilgili olarak Roto Court şirket müdürü Giuliano Gelain, ANSA haber ajansına verdiği demeçte, acil durum sinyali alınmadığı için helikopterin düşmediğine “emin olduklarını” söyledi.


loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum