Dr. Mehmet Öz'ün Türkiye'deki mal varlığı belli oldu

ABD'de Pensilvanya'dan senatör adayı olan Mehmet Öz'ün mal varlığının detayları belli oldu. Öz'ün Türkiye'deki mal varlıkları ortaya çıktı. İşte detaylar...

Dr. Mehmet Öz'ün Türkiye'deki mal varlığı belli oldu
19 Nisan 2022 - 09:31


Donald Trump'ın destek verdiği ve Pensilvanya eyaltinden senatör adayı olan Mehmet Öz'ün mal varlığı netleşti. Öz'ün Türkiye'de Sarıyer, Konya ve Datça'daki gayrimenkullere sahip olduğu ortaya çıktı.

Belgelerde Dr. Öz’ün en az 104 milyon dolarlık servetinin olduğu görülürken, 2020 ve 2021 yıllarında da yaklaşık 20 milyon dolarlık bir gelir elde ettiği kayıtlara geçti. Bu gelirin 2 milyon doları sunduğu televizyon programından ve 7.1 milyon doları ise  sahip olduğu OZ Media isimli şirketten geldiği belirtildi.

THY’DEN NE KADAR KAZANDI
Mal beyanında bulunan Dr. Öz’ün ayrıca Amazon, Alphabet ve Microsoft gibi dev teknoloji şirketlerine ait hisselere de sahip olduğu açıklandı. ABD’nin önde gelen medya şirketlerinden Bloomberg, Dr. Öz’ün büyük teknoloji şirketlerini eleştirdiğini hatırlatarak buna rağmen hisselere sahip olmasını hatırlattı.

Öte yandan belgelerde Dr. Öz’ün Türk Hava Yolları ile yaptığı işbirliği anlaşması da görülürken Dr. Öz’ün bu ortaklıktan ne kadar kazandığına dair bir ifade yer almadı.

TÜRKİYE’DE HİSSESİ VAR
Öte yandan Dr. Öz’ün Türkiye’de sahip olduğu gayrimenkuller de kamuoyu ile paylaşıldı. Belgelerde Dr. Öz’ün İstanbul, Sarıyer’deki iki konutta hissesi olduğu, Konya’daki öğrenci yurduna sahip olduğu görülüyor. Dr. Öz’ün ayrıca Datça’daki bir gayrimenkulde de hissesi olduğu belirtildi.

Geçen hafta ABD Başkanı Trump, Dr. Öz’ü desteklediğini açıklamış ve Dr. Öz’ü kendisine benzetmişti. Federal Seçim Komisyonu’nun belgelerine göre Dr. Öz, seçim kampanyası için en az 11 milyon dolar harcadı. Çifte vatandaşlığı ABD’de tartışma yaratan Dr. Öz, senatör seçilmesi durumunda Türk vatandaşlığını bırakabileceğini söylemişti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum