Doktor Banu Küçükpolat kimdir, kaç yaşında? Dansıyla gündem olmuştu

Katıldığı sabah kuşağı programı ardından sosyal medyada dansı gündem olan Opr. Dr. Banu Küçükpolat kimdir? Banu Küçükpolat nereli ve kaç yaşında? Gibi sorular merak edilmeye başlandı. Star TV’de yayınlanan Sabahın Sultanı Seda Sayan Sabah Kuşağı programında dans etmesinin ardından neler yaşandı?  İşte Opr. Dr. Banu Küçükpolat hakkında merak edilen her şey…

Doktor Banu Küçükpolat kimdir, kaç yaşında? Dansıyla gündem olmuştu
30 Eylül 2021 - 12:27 - Güncelleme: 30 Eylül 2021 - 14:25
Seda Sayan’ın sunuculuk yaptığı hafta içi her gün yayınlanan sabah programı Sabahın Sultanı Seda Sayan programına katılan Opr. Dr. Banu Küçükpolat, sağlık sorunu yaşayan insanların sorunlarının üstesinden nasıl gelecekleri açıkladı. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Banu Küçükpolat, sabah kuşağına stüdyoda müzik eşliğinde dans ederek devam etti. Programın bitmesinin ardından yaptığı dans nedeniyle Türk Tabipleri Birliği (TTB) Küçükpolat hakkında inceleme talebinde bulundu. Bu gelişmelerden sonra vatandaşlar Banu Küçükpolat'ın kim olduğunu araştırmaya ve merak etmeye başladı. Peki Banu Küçükpolat kimdir? Opr. Dr. Banu Küçükpolat nereli kaç yaşında?

TİKTOK'TA FENOMEN
Sosyal medya kullanıcılarını ikiye bölen Doktor Banu Küçükpolat'ın TikTok hesabında tam 172 bini aşkın takipçisi bulunuyor.

"RUHUM İSTİYOR"
İnstagram hesabından açıklama yapan Küçükpolat, "Bu kadar ses çıkaracağını düşünmemiştim. Linç de yedim övgü de aldım. Ama canlar ben böyleyim değişmem. İstesem de değişemem. Ruhum istiyor ben yapıyorum. Sevenlere de sevmeyenlerime de duyurulur" dedi.

"DÜŞMANLARIM ÇATLASIN"
Eleştiri ve tepkilerin ardından bir video daha çeken Küçükpolat, "düşmanlarım çatlasın" diyerek "İsterseniz hayatla dalga geçiyor deyin, isterseniz hayatla dalga geçiyor deyin, ben bu Banu'yu seviyorum dostlar" ifadelerini kullandı.

BANU KÜÇÜKPOLAT KİMDİR?
Banu Küçükpolat, 1979 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Ortaokul ve liseyi Bakırköy Yahya Kemal Beyatlı Lisesi'nde tamamlamasının  ardından 1998 yılında Yeditepe Tıp Fakültesi İngilizce bölümünü kazandı ve tıp eğitimine başladı.

7 yıllık Tıp eğitimimi 2004 yılında tamamlayan Küçükpolat, 2005 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinde Anesteziyoloji ve Reanimasyon bölümünü kazandı. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinde’nde Aile hekimi asistanı olarak göreve başladı.

2006-2007 yılları arası İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Aile hekimi asistanı olarak görevine devam etti. 2008 yılında Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi bölümünde asistan doktor olarak göreve başladı. 2014 yılında Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı oldu. Bahçelievler Devlet Hastanesinde 2 yıl uzman doktor olarak görev yapan Küçükpolat, hekimliğe Bahçeşehir’de açtığı muayenehanede devam ediyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum