Diyanet'ten 'Teravih namazı' açıklaması! Teravih camide mi kılınacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın "Teravih namazı camide kılınabilir" demesinin ardından Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan yeni açıklama geldi. Erbaş, "Teravih namazını camilerde değil evlerimizde kılmanın uygun olduğuna karar verdik'' dedi.

Diyanet'ten 'Teravih namazı' açıklaması! Teravih camide mi kılınacak?
06 Nisan 2021 - 11:43 - Güncelleme: 06 Nisan 2021 - 11:49

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın 30 Mart'ta yaptığı "Teravihler kapalı olmayacak. Bu noktada hassasiyet gösterilerek, tedbirler alınarak kılınmaya devam edilecek" açıklamasının ardından Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan teravih namazıyla ilgili yeni bir karar geldi. 

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, koronavirüs önlemleri kapsamında bu sene de teravih namazlarını evde kılmanın uygun olduğuna karar verdiklerini duyurdu. Erbaş, "Yaptığımız istişareler neticesinde teravih namazını camilerde değil evlerimizde kılmanın uygun olduğuna karar verdik'' dedi. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Diyanet İşleri Bakanı Erbaş, "Yaptığımız istişareler neticesinde teravih namazını camilerde değil evlerimizde kılmanın uygun olduğuna karar verdik. Şayet bu süreçte salgının seyrine göre camilerimizde teravih namazı kılabilme imkanı olursa bunun da kararını alıp milletimizle paylaşırız" dedi. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum