Diyanet Başkanı Ali Erbaş kitap çıkarıyor: Kitabı Diyanet basacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın kitap çıkartmalarının ardından sıra Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a geldi. Erbaş'ın yazıları, “Bilişim Çağında İnsan, Din ve Diyanet” adı altında kitaplaştırılacak. Söz konusu kitaptan 80 bin adet bastırılacağı belirtildi.

Diyanet Başkanı Ali Erbaş kitap çıkarıyor: Kitabı Diyanet basacak!
08 Eylül 2021 - 08:54

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Daha Adil Bir Dünya Mümkün", eşi Emine Erdoğan'ın "Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı" isimli kitap çıkartmasının ardından sıra Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a geldi.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nda, Ali Erbaş’ın yazılarının toplandığı bir kitap hazırlandı.  “Bilişim Çağında İnsan, Din ve Diyanet” isimli kitaptan 80 bin tane basılacak.

Bastırdığı kitaplar için hemen hemen her yıl 10 milyon TL’yi aşan harcama yapan idare şimdi de Ali Erbaş imzalı “Bilişim Çağında İnsan, Din ve Diyanet” ile “Kayıp Medeniyetin İzinde” kitaplarının basımı için ihale açtı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Döner Sermaye İşletmesi’nce açılan ihale, 26 Ağustos’ta gerçekleştirildi. İhalesi, “Açık ihale” yöntemiyle gerçekleştirilen kitap basım işinin maliyeti ise henüz belli olmadı. İhaleye verilen teklifleri toplayan Döner Sermaye İşletmesi, tekliflere yönelik değerlendirmeyi tamamladı ancak ihalenin sonucunu açıklamadı.

BirGün'den Mustafa Bildircin'in haberine göre, ihale kapsamında toplam 160 bin adet kitap bastırılacağı bildirildi. Kitaplardan birinde, “Bilişim Çağında İnsan, Din ve Diyanet” adı altında Ali Erbaş’ın yazılarının bir araya getirileceği belirtildi. Diyanet İşleri Ali Erbaş’ın imzasıyla yayımlanacak kitabın tanıtım yazısında, “Bilişim çağıyla ilintili olarak, ‘İnsan, Din ve Diyanet’ üzerinde yoğunlaşmak suretiyle konuları bütüncül bir yaklaşımla bilgi zemininde ele alan eser, günümüz insanı için açık mesajlar sunmakta, okuyucunun zihin ve gönül dünyasına yeni ufuklar açmaktadır” ifadesi yer aldı.

Erbaş’ın kitabının yanı sıra ihale kapsamında basılacak diğer bir kitap da “Kayıp Medeniyetin İzinde” isimli kitap oldu. Bu kitaptan da 80 bin adet bastırılacağı kaydedildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum