Disney Plus'ın Türkiye'deki abonelik fiyatı belli oldu: İşte yayına başlayacağı tarih

RTÜK'ten 10 yıllık yayın lisansı alan Disney Plus'ın Türkiye'de ne zaman yayına başlayacağı ve abonelik ücretinin ne kadar olduğu belli oldu. İşte detaylar...

Disney Plus'ın Türkiye'deki abonelik fiyatı belli oldu: İşte yayına başlayacağı tarih
29 Mart 2022 - 10:57


Netflix, Gain, Blu TV, Exxen gibi dijital yayın platformlarına Disney Plus ekleniyor. RTÜK'ten 10 yıllık lisans alan Disney Plus'ın yayın tarihi ve abonlik ücreti belli oldu.

The Walt Disney Company’nin dijital yayın platformu Disney+, bu yaz yayına gireceği 42 ülke ve 11 yeni bölgenin lansman tarihlerini açıkladı.

Platform, Türkiye’de 14 Haziran’da yayına başlayacak. Ayrıca Disney+ Türkiye’deki üyelik ücretini aylık 34,99 TL ya da yıllık 349,90 TL olarak belirledi.

Disney+ üyelerinin izleyebileceği platforma özel içerikler arasında, yapımcılığını ve senaristliğini Jon Favreau’nun üstlendiği Star Wars içerikleri “The Book of Boba Fett” ve “The Mandalorian” yer alıyor.

Kullanıcılar, yüksek görüntü kalitesine, dört adede kadar eşzamanlı yayına, on cihaza kadar sınırsız indirme, seçili içerikleri IMAX teknolojisi ile izleme ve yedi adede kadar farklı profil yaratma olanağına sahip olacaklar. Disney+ bunlarla beraber, ebeveynlerin kolayca oluşturabilecekleri Çocuk Profilleri ile sadece yaşa uygun içeriğe erişilmesine olanak sağlayan, çocuk dostu bir arayüz sunuyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum