Devlet Bahçeli, Süleyman Soylu - Ümit Özdağ geriliminde tarafını seçti

MHP lideri Devlet Bahçeli, Süleyman Soylu ile Ümit Özdağ arasında yaşanan gerilimde tarafını seçti. Bahçeli, "Bakanlık önünde pespaye görüntüler eşliğinde magandalık yapanlar, anarşist yöntemlere müracaat edenler ateşle oynayan provokatörlerdir" diyerek Özdağ'ı hedef aldı.

Devlet Bahçeli, Süleyman Soylu - Ümit Özdağ geriliminde tarafını seçti
06 Mayıs 2022 - 15:38 - Güncelleme: 06 Mayıs 2022 - 15:45


MHP lideri Bahçeli, kendisine hakaret eden Süleyman Soylu'dan hesap sormak için İçişleri Bakanlığı'nın önüne yürüyen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'yla ilgili açıklama yaptı.

Devlet Bahçeli'nin açıklamaları şöyle:
Türkiye’miz maksadı bulanık, meşrebi buruşuk, meselesi bunalım çıkarmak olan müflis odaklar eliyle karanlık bir ortama sürüklenmek, kavga ve kargaşa iklimine sokulmak istenmektedir. Kaldı ki dış tazyik ve telkinlerin refakatiyle Türkiye Cumhuriyeti’ne meydan okunmaktadır.

Türk milleti gelişmeleri kaygıyla takip etmektedir. Nereye ve hangi çevrelere hizmetkarlık yaptıkları sır olmayan menfur zihniyetlerin siyasi kamuflaja bürünerek sokak üslubuna heveslenmeleri, bu vesileyle toplum huzurunu zehirleme teşebbüsleri çok ciddi bir tehdittir.

Sayın İçişleri Bakanımızın ve İçişleri Bakanlığımızın hedef alınması, saat 11 randevusuyla bakanlık çevresine yığınak yapılması vaka-ı adiyeden bir olay şeklinde görülemeyecektir. Bu pis bir kumpas, bayağı bir tezgah, küstah bir tertip ve beyhude bir çırpınıştır.

Şu hususu herkes bilmelidir: Türkiye’nin terörle mücadeleyi yurt içinde ve yurt dışında kararlılıkla ve kahramanca icra ettiği bir dönemde milli güvenliğimizi müdafaa, milli bekamızı muhafaza eden kurum ve kuruluşların iğrenç polemiklerin içine çekilmesi alçak bir komplodur.

Türkiye’nin terör kamburundan kurtulması için insanüstü bir çaba sarfeden devlet ve siyaset adamlarımızı, tıpkı terör örgütlerinin ağzıyla hedef tahtasına koyanlar tarih huzurunda büyük bir vebalin altındadır. Hiç kimse terbiyesizlik yapmasın, herkes sınırını ve yerini bilsin.

Başta İçişleri Bakanımız olmak üzere terörle mücadeleyi inançla, imanla ve iradeyle yürüten kim varsa milletimizin desteği sonuna kadar arkalarındadır. Bu saygın isimlere kim ya da kimler hakarete yeltenmişse hepsini birden şiddetle kınadığımız ve kınayacağımız tartışmasızdır.

İçişleri Bakanımızın ismi Süleyman Soylu’dur. Bakanlık önünde pespaye görüntüler eşliğinde magandalık yapanlar, anarşist yöntemlere müracaat edenler ateşle oynayan provokatörlerdir. Türk milleti Soylu duruşu da bilmekte, lekeli ve gölgeli müfterileri de görmektedir.

Biz herkesin ederini de, giderini de, ciğerini de iyi biliriz. Sudan sebeplerle, fuzuli polemiklerle, sipariş gayelerle Türk devletine cephe açıp terör örgütlerinin ümidi olanlara bu aziz vatanı heba ve heder ettirmeyiz.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Fatih Çakır
  1 hafta önce
  Yıllarca bu teşkilata hizmet ettim iki kez bıçakla yalaralandim kendimi savundugum için 5yil 8 ay ile yargilandim biz yıllarca sokaklarda okullarda yurtlarda okuyan kalan kardeslerimiz rahat olsunlar Allah davası bilgimiz bu dava var olsun diye bunca çileye katlandik ta bu davayı hiçe sayıp yok sayıp olmadık hakaretler edenlerin arkasına vagon yaptınız ya bu vebal size yeter de artar bile...rahmetli kardesimiz Fırat'ın haberini hastane kapısında aldığımızda olayların bu noktaya geleceğini anlatmıştık zaten de kimseyi inandiramamistik yazıklar olsun hakkımız siz ve sizin gibilere sonuna kadar haramdır hilesiz ki bu teşkilatın 5738 ülkücü şehidinin elleri iki yakanizda olacak hak hesap gününde bilesiniz...
 • Recep uyanmaz
  1 hafta önce
  MHP CHP ye metres oldu diyenimi destekliyor beraber haşrolun emi bir seçimlik canınıZ kaldı inşaallah onada ulaşamayın