Devlet Bahçeli'den 2022 asgari ücretiyle ilgili yorum

MHP lideri Devlet Bahçeli, 2022 yılı asgari ücret miktarının 4 bin 253 lira olarak açıklanmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Devlet Bahçeli'den 2022 asgari ücretiyle ilgili yorum
16 Aralık 2021 - 17:39

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 4253 lira olarak belirlenen 2022 yılı asgari ücretiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Bahçeli, “Memnuniyetle ifade ediyorum ki, son 50 yılda en yüksek asgari ücret miktarı belirlenmiştir. Bu ücretin geldiği aşama yüreklere su serpmiştir” dedi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Bahçeli, "Emeğiyle, alın teriyle, helal mücadelesiyle ekmeğinin peşinde olan kardeşlerimiz sahipsiz değildir, yalnız olmadıkları belgelenmiştir" ifadelerini kullandı.

Bahçeli, açıklamasında özetle şu ifadeleri kullandı:
“Asgari ücretten 2022 yılından itibaren gelir vergisiyle damga vergisinin alınmayacak olması da bir başka değerli ve sevindirici gelişmedir. Emeğiyle, alın teriyle, helal mücadelesiyle ekmeğinin peşinde olan kardeşlerimiz sahipsiz değildir, yalnız olmadıkları belgelenmiştir.

Bütün işçilerimize yeni asgari ücretin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İşçi ve işveren temsilcilerini kutluyorum. Konuya hassasiyetle yaklaşan ve işçilerimizin yanında duran başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımıza teşekkür ediyorum.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum