Deniz Baykal'dan Zülfü Livaneli'ne cevap, Kemal Kılıçdaroğlu'na teşekkür!

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Zülfü Livaneli'nin hakkındaki iddialarına cevap verdi. Ayrıca Baykal, Kemal Kılıçdaroğlu'na teşekkür etti.

Deniz Baykal'dan Zülfü Livaneli'ne cevap, Kemal Kılıçdaroğlu'na teşekkür!
27 Temmuz 2021 - 09:01

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Zülfü Livaneli'nin ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları hakkında Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'ye konuştu.

Livaneli'nin “Kürtleri, Alevileri, ezilenleri sevmez. Bunu çok sefer kendisi de söyledi" sözleri hakkında konuşan Baykal, "Geriye bakınca kendime ‘İyi ki bir cevap vermeye kalkmadın’ diyorum" ifadelerini kullandı. Ayrıca Baykal, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na da teşekkür etti.

Selvi, Baykal ile yaptığı görüşmeyi şöyle aktardı;
“Geriye bakınca kendime ‘İyi ki bir cevap vermeye kalkmadın’ diyorum. Çünkü çok kolayca duygusallaşarak insanın içini rahatlatacak laflar da söylenebilir ama şimdi yaşanmışlıkları görünce ‘İyi ki Deniz, hiç konuşmaya girmedin, açmadın’ diyorum.”

Peki Zülfü Livaneli’ye kırgın mı? Polemiği sürdürmek istemediği belli. Ama, “Zülfü Bey adına şaşırdım. Onun bu lafları söylemesi tabii ki beni çok üzdü. Ama inanıyorum onu da çok üzmüştür, üzmüş olmalıdır. Ben onun adına da üzüldüm” diyor.

“KILIÇDAROĞLU’NA TEŞEKKÜR EDERİM”
Zülfü Livaneli’nin açıklamaları üzerine Kılıçdaroğlu, CHP genel başkanlarını içine alan bir açıklama yapmıştı. Baykal’a Kılıçdaroğlu’nun tavrını sordum. “Sağ olsun. Genel Başkan’ın gösterdiği tepki çok değerlidir. Ben şahsına teşekkür ediyorum” dedi.

CHP’den farklı sesler çıktı. Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır başta olmak üzere eleştirenler çıktı. CHP yönetiminden uzun süre açıklama gelmedi. O yüzden Baykal’a, “CHP yeterince arkanızda durdu mu? Bir kırgınlığınız var mı?” diye sordum.

“Genel Başkan’ın tavrı partinin tavrıdır, diye anlayacağız. Tabii partide her düşüncede, her duyguda insanlar bir aradadır. Birbirini seven, sevmeyen, kızan, kızmayan insanlar bir aradadır. Her biri bu etkilerin içinde olaylara tavır takınır ama Genel Başkan ‘Bütün Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanları’ diyerek de olsa, beni de içine alarak savundu. Elbette kendisinden bunu beklerdim. Çok memnun oldum, eksik olmasın, sağ olsun” diye karşılık verdi.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum