Demirören'den açıklama geldi: 20 Aralık'ta dolar mı sattı?

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Demirören Grubu ve 5 şirketin 20 Aralık günü yüklü miktarda dolar bozdurduğunu iddia etmişti. Başarır'ın iddiasının ardından Demirören'den açıklama geldi.

Demirören'den açıklama geldi: 20 Aralık'ta dolar mı sattı?
05 Ocak 2022 - 10:37


CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın "Demirören Grubu ve 5 şirket, 20 Aralık günü çok yüksek yüklü miktarda dolar bozdurdu ve 3-4 gün içerisinde de tekrar döviz aldı. Kesin olarak biliyoruz" sözlerine ilişkin Demirören'den açıklama geldi.

Demiören'den iddialar hakkında yapılan açıklamada, "Ali Mahir Başarır, eğer iddialarını belgeleyemezse gereğini yapmasını ve milleti temsil görevinden istifa etmesini bekliyoruz. Demirören Şirketler Grubu konuyla ilgili hukuki süreci başlatma kararı almıştır. Sn. Başarır’ı mesnetsiz ve iftira niteliği taşıyan iddialarını yüce yargı önünde ispat etmeye davet ediyoruz" denildi.

BAŞARIR NE DEMİŞTİ?
Halk TV'de konuşan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, şu ifadeleri kullanmıştı:

"20 Aralık'ta kimler döviz aldı, kimler bozdurdu? Buradan net bir şey söyleyeyim. Demirören Grubu ve 5 şirket 20 Aralık günü çok yüksek yüklü miktarda dolar bozdurdu. 3-4 gün içerisinde de tekrar döviz aldıklarını kesin olarak biliyoruz. Ziraat Bankası'na, Halk Bankası'na, Vakıfbank'a sorduğumuz zaman, bizzat görüşmek istedim bilgi vermediler. Yıldırım Demirören ve 5 şirket, 19-20 Aralık'ta dövizini 17-18 liradan satmıştır. 10.30'a düştüğünde bu şirketler döviz almıştır. Yani 10 milyar dolar bozduran bu şirketlerin yaklaşık 16 milyar doları olmuştur."


YORUMLAR

  • 0 Yorum