Danıştay'ın kararı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'u kızdırdı!

Danıştay'ın muğlak ve keyfi gerekçelerle basın kartlarının iptal edilemeyeceği yönündeki karar İletişim Başkanı Fahrettin Altun'u kızdırdı. Altun, karara ilişkin sosyal medya hesabından "Terör seviciler boşuna sevinmesinler!" mesajını paylaştı.

Danıştay'ın kararı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'u kızdırdı!
02 Nisan 2021 - 09:53

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının hazırladığı tartışmalı Basın Kartı Yönetmeliğini durdurdu. Danıştay'ın bu kararı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'u kızdırdı.

Danıştay'ın kararının ardından Twitter hesabından açıklama yapan Altun, "Basın Kartı yönetmenliğimizin bazı maddeleri Danıştay tarafından iptal edilmiş. Daha iyisini yapmak için derhal çalışmaya başladık. Görevde olduğumuz müddetçe “gazetecilik” adı altında “terörizm propagandası” yapanlarla mücadele edeceğiz. Terör seviciler boşuna sevinmesinler!" ifadelerini kullandı.

Altun, açıklamasına şöyle devam etti:
"Bir an düşünün. Herhangi bir Batı ülkesinde mütemadiyen DEAŞ propagandası yapan bir kişiye “basın kartı” verilir mi? “Ama ben gazeteciyim” diye yırtınsa sonuç alabilir mi? HAYIR! Ama bize gelince, devletin PKK veya FETÖ propagandası yapanları “gazeteci” olarak tanıması isteniyor!

Buna itiraz ediyoruz. Bu kirli zihniyeti reddediyoruz. Terör örgütlerinin, onların hami ve işbirlikçilerinin oluşturmaya çalıştığı şiddet ortamına teslim olmuyoruz. Demokrasinin de, ifade ve basın özgürlüğünün de birinci düşmanı terör örgütleridir. Haklı mücadelemiz sürecek..."


YORUMLAR

  • 0 Yorum