Cumhuriyet'te işten çıkarılanlar geri dönüyor

Cumhuriyet gazetesinde 8 kişinin işten çıkarılmasıyla başlayan tartışmalar sonrası yeni bir gelişme yaşandı. Gazetenin yazarı Orhan Bursalı, işten çıkarılan 8 gazetecinin kararının iptal edildiğini ve gazetecilerin işe geri dönebileceğini belirtti.

Cumhuriyet'te işten çıkarılanlar geri dönüyor
06 Aralık 2021 - 17:27


Cumhuriyet gazetesinde 8 gazeteci 'ekonomik sıkıntılar' gerekçe gösterilerek işten çıkarılmıştı. Tartışma yaratan kararın ardından Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya istifa etmişti. Yaşananlar sonrasında yeni bir gelişme yaşandı.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Orhan Bursalı, işten çıkarılan 8 gazetecinin kararının iptal edildiğini ve gazetecilerin işe geri dönebileceğini belirtti. Bursalı “8 çalışanımızın atılmaları iptal edildi. Geri dönebilecekler” mesajını paylaştı. 

CUMHURİYET’TEN AÇIKLAMA
Orhan Bursalı’nın mesajının ardından Cumhuriyet yönetiminden de açıklama geldi. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sekiz çalışanımızla iş akdinin feshi nedeniyle ilgili karar durdurulmuştur. Arkadaşlarımız gazetemizde çalışmalarına devam edebileceklerdir. İş barışının sağlanması en önemli konudur. Bu karardan sonra, gereksiz söylemler, konu üzerine yazılar, mesaj göndermeler, dedikodular ve iş barışını bozacak toplantılara son verilmesi gerekmektedir. Çalışanlarımızın kendi işlerine odaklanmaları kesin bir ön koşuldur. Cumhuriyet gazetesinde iç barışı sağlayacak hareketlere kesin olarak ödün verilmeyeceğinin bilinmesi gereklidir.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum