Cumhuriyet Savcısı Eyüp Akbulut'un babası koronavirüs nedeniyle vefat etti!

Mayıs ayında yayınladığı 'Esinlik Bildirisi' ile koronavirüs önlemlerinin hukuksuz olduğunu iddia ederek re'sen soruşturma başlatan aşı karşıtı Cumhuriyet Savcısı Eyüp Akbulut'un babası koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. 

Cumhuriyet Savcısı Eyüp Akbulut'un babası koronavirüs nedeniyle vefat etti!
27 Eylül 2021 - 10:23
YouTube üzerinden yayınladığı 28 dakikalık 'Esinlik Bildirisi' isimli video ile pandemi önlemlerini eleştiren Viranşehir Cumhuriyet Savcısı Eyüp Akbulut, görevinden uzaklaştırılmıştı. Paylaşımında salgının önlenmesi adına alınan kararları kanuna uygun olmamak ile eleştiren Akbulut, yasaklar hakkında re'sen soruşturma başlattığını açıklamıştı.

AŞILARI ELEŞTİRMİŞTİ 
Yaptığı açıklamada aşılar hakkında pek çok tartışma olduğunu belirten Akbulut, "Aşı ikna timleri kurulup insanlar aşılanıyor ve onay belgesi adı altında bir belge imzalatılıyor. Benim incelediklerimde biyotıp sözleşmesi, hasta hakları yönetmeliği gibi mevzuatın öngördüğü şartları sağlayan ibareler o metinlerde yer almıyor" demişti.

BABASI KORONAVİRÜSTEN ÖLDÜ
HSYK tarafından geçici olarak görevden uzaklaştırıldığı açıklanan Cumhuriyet Savcısı Eyüp Akbulut'un babası olan Muammer Akbulut, koronavirüs tedavisi gördüğü Bursa Şehir Hastanesi'nde tüm müdahalelere rağmen virüse yenik düştü. Yaşamını yitiren Maummer Akbulut'un cenazesi Mahmudiye Mahallesi Mezarlığı’nda toprağa verildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum