Cumhuriyet gazetesinde ayrılıklar sürüyor

Cumhuriyet gazetesinde Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya'nın görevinden istifa etmesiyle başlayan ayrıklar devam ediyor. Son olarak Ekonomi yazarı Erdal Sağlam gazeteden ayrıldı.

Cumhuriyet gazetesinde ayrılıklar sürüyor
04 Ocak 2022 - 16:43

Ekonomi yazarı Erdal Sağlam, Cumhuriyet gazetesinden ayrıldığını duyurdu. Sağlam, "Aykut başta olmak üzere giden arkadaşların geri dönmesini umuyordum ama olmadı" dedi.

Sağlam Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Bugünkü yazı Cumhuriyet'teki son yazımdı. Aykut başta olmak üzere giden arkadaşların geri dönmesini umuyordum ama olmadı.. Tüm Cumhuriyet gazetesi çalışanlarına ve okurlarına gösterdikleri yakınlık için çok teşekkür ediyorum." ifadesini kullandı. 

KİMLER AYRILDI?
Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya'nın görevden alınması kararına tepki gösteren Cumhuriyet çalışanları bir açıklama yapmış ve yönetime çağrıda bulunmuşlardı. Alev Coşkun'dan Aykut Küçükkaya'nın yeniden göreve getirilmesi yönünde bir açıklama gelmeyince Yayın Koordinatörü Serkan Ozan, Yazı İşleri editörü Cafer Kurt, muhabir Hazal Ocak, yazar Mustafa Kemal Erdemol ayrıldıklarını duyurmuştu.

18 Aralık tarihinde istifalara yenileri eklenmiş ve portal sorumlu haber müdürü Ozan Alper Yurtoğlu, Görsel Yönetmen Münevver Oskay ve editör Bilal Çelik gazeteden ayrıldıklarını açıklamıştı. Ardından Haber Merkezi Müdürü Murat Hantaş, Yazı İşleri Politika Editörü Alper İzbul, Gece Yazı İşleri Müdürü Ayça Demir ve birinci sayfa editörü Murat Ataş da gazeteye veda etmişti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum