Cumhurbaşkanlığından aşı çağrısı: "Eğitim çalışanlarına zorunluluk getirilmeli!"

Okulların açılmasına sayılı günler kala Saray'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Politikaları Kurulu üyesi Selçuk Pehlivanoğlu, “Eğitim çalışanlarına aşı olma zorunluluğu getirilmeli. En azından bir doz aşısını olmayanı okullara almamalıyız" dedi.

Cumhurbaşkanlığından aşı çağrısı: "Eğitim çalışanlarına zorunluluk getirilmeli!"
15 Ağustos 2021 - 09:37


Türkiye'de koronavirüse karşı aşılama çalışmaları hızla devam ederken 18 milyondan fazla vatandaş henüz hiç aşı yaptırmadı. Vaka sayılarının artması ve okulların açılmasına sayılı günler kala Saray'dan dikkat çeken bir açıklama geldi.

Türk Eğitim Derneği (TED) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu üyesi Selçuk Pehlivanoğlu, “Eğitim çalışanlarına aşı olma zorunluluğu getirilmeli. En azından bir doz aşısını olmayanı okullara almamalıyız” dedi.

"AŞI OLMUYORSA KENDİ PARASIYLA PCR TESTİ YAPTIRMA ZORUNLULUĞU..."
Cumhuriyet gazetesinden Sefa Uyar'ın haberine göre Pehlivanoğlu, "Eğitim çalışanlarına aşı olma zorunluluğu getirilmeli. Eğer aşı olmuyorsa haftada iki kez, kendi cebinden PCR testi yapma zorunluluğu getirmeliyiz. Bunun da süratle hukuki bir zemine getirilmesi gerekiyor, çünkü psikolojik toparlanma sürecini toparlayamamış veli, çocuğunu okula göndermekten imtina edecektir ve korku duyacaktır. En azından bir doz aşısını olmayanı okullara almamalıyız. Bunu bireysel özgürlük görenler, ücretsiz izne ayrılabilirler.” görüşünü savundu. 


loading...

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • murat
    10 ay önce
    vergiyle maaş alanların vergi mükellefleri hakkında keyfiyetlerine bak ! Allah dan bulun emi