Cumhurbaşkanlığı seçimleri ne zaman? AKP'li Ali İhsan Yavuz tam tarihi açıkladı!

İttifak, adaylık ve erken seçim tartışmaları sürerken AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'dan açıklama geldi. Yavuz, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için tam verdi.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri ne zaman? AKP'li Ali İhsan Yavuz tam tarihi açıkladı!
03 Mart 2022 - 16:47


AKP Seçim İşleri Başkanlığı İl İstişare Toplantısı'nda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 18 Haziran 2023'te yapılacağını açıkladı.

Yavuz, "Seçimler 2023 yılında, 18 Haziran'da olacak. Bunun aksi mümkün değil. Hesabınızı kitabınızı ona göre yapın. Biz ona göre yapıyoruz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bunu en yüksek perdeden söylüyor. Oradaki seçimde de Cumhurbaşkanı, Cumhur İttifakı'nın adayıdır, Allah nasip ederse. Önünde de hiçbir engel yoktur." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın yeniden adaylığıyla ilgili bazı kesimlerin ortalığı bulandırmayı amaçladığını söyleyen Yavuz, "CHP zihniyeti ve o zihniyetin peşine takıp gidenlerin tüm söylediklerini çöpe atın. Bu konuda ne söylüyorlarsa, yanlış söylüyorlar. Ne söylüyorlarsa, kargaşa çıkarmak adına, kafaları karıştırmak, ortalığı bulandırmak, suyu bulandırmak adına yapıyorlar. Cumhurbaşkanının ilk dönemi bu dönem. Daha önceki dönem anayasa değişikliğinden önceki dönemdi. O dönem parlamenter sistem döneminde, başka bir sistemde seçilmişti" diye konuştu.


YORUMLAR

  • 1 Yorum