Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki çift maaşlılar!

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, “Sarayın çift maaşlıları” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Öztürk, Cumhurbaşkanlığı'nda görevli olan ancak başka yerlerden maaş alanları açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki çift maaşlılar!
03 Ekim 2021 - 10:32

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki çift maaşlılarla ilgili bir yazı kaleme aldı. Öztürk'ün “Sarayın çift maaşlıları” başlıklı yazısında dikkat çeken isimler yer aldı.

"ÇİFT MAAŞı FARKLI YÖNTEMLERLE KATLIYANLAR OLUYOR"
Öztürk, son dönemde ortaya çıkarılan birden çok maaş alan bürokratların oyunlarını anlattı. Yazıda, Cumhurbaşkanlığı bünyesinde bulunan 9 kuruldaki üyelerin büyük bölümünün başka görevlendirmelerden maaş aldığı belirtildi. Öztürk, "Devlette çift maaş uygulaması alabildiğine yaygın. Ancak bu yetmiyor ve çift maaşı farklı yöntemlerle katlayanlar da oluyor. Bunlardan birisi kredi kartı verilmesidir." ifadelerini kullandı.

Saygı Öztürk'ün yazısı şöyle:
"Cumhurbaşkanlığı bünyesinde 9 kurul bulunuyor. Kurul üyelerine, kuruldaki görevi nedeniyle maaş verilmiyor. Ancak kurul üyelerinin çok büyük bölümü başka görevlendirmelerle maaş alıyor. Tabii bunlar arasında da çift maaşlılar olduğunu da hatırlatalım. 

Daha çok gündeme geldiği için Ekonomi Politikaları Kurulu üyelerinden başlayalım:

Yiğit Bulut: Telekom yönetiminde ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı. Çift maaşlı.
Cemil Ertem: Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Vakıfbank Yönetim Kurulu üyesi. Çift maaşlı.
Meltem Taylan Aydın:  Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Halkbank Yönetim Kurulu Üyesi.
Prof. Dr. Servet Bayındır: İstanbul Üniversitesi ve Vakıf Katılım Bankası Yönetim Kurulu Üyesi olarak maaş almaya devam ediyor.
Hakan Yurdakul: Maaşını Muhasebe Standartları Kurulu'ndan alıyor.
Mehmet Ali Akben: Aynı zamanda BDDK Başkanı.
Zeynep Müjde Sakar: Gübretaş Yönetim kurulu üyeliği.

Kimse bu yazdıklarımızın altında bir şeyler aramasın. Sadece bilgilendirmek istedim. Eğer çift maaşlar önlenmek isteniyorsa, buna Saray'dan başlanmalı."


    YORUMLAR

    • 0 Yorum