Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'ni kim kazandı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı 2021 Kültür ve Sanat Büyük Ödüllerini alacak isimleri açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'ni kim kazandı?
09 Kasım 2021 - 09:31

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanlığı 2021 Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'ni kazanan isimleri duyurdu.

ÖDÜLLERİNİ KAZANAN İSİMLER BELLİ OLDU
İşte Erdoğan'ın açıkladığı isimler:
"Mimar Sinan, Matrakçı Nasuh, Kazasker Mustafa İzzet, Itri, Dede Efendi, Tanburi Cemil Bey gibi büyük sanatkarlarımızın çağrısına kulak verip dünyayı güzelleştirmeye gayret ederiz. Bizler bu büyük hazinenin kapısında tembel tembel oturan insanlar değiliz, olmayız, olamayız.

Önce bu hazinenin kıymetini bilmek sonra da yeni eserlerle onu zenginleştirmektir yapmamız gereken. 19 yılda kültür sanat attığımız her adımı bu hissiyatla harekete geçirdik. Bu vesile ile Cumhurbaşkanlığı 2021 Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'ni takdim edeceğimiz isimleri açıklamak istiyorum.

Bilim Kültür alanında Teoman Duralı, Müzik alanında İdil Biret, Görsel sanatlar alanında Alev Ebuzziya, Sinema alanında Cüneyt Arkın, Edebiyat alanında Gürbüz Azak, Kaligrafi alanında Ethem Çalışkan, Sahaflık İbrahim Manav, Vefa Ödülü alanında Kemal Tahir.

Önümüzdeki ay ödüllerini takdim edeceğimiz bu kültür sanat insanlarını şahsım ve milletim adına tebrik ediyorum. Bu duygularla hepinize sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum, kalın sağlıcakla."


YORUMLAR

  • 0 Yorum