Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret için rakam verdi! Asgari ücret kaç lira olacak?

Milyonlarca vatandaş 2022 yılı asgari ücretinin ne kadar olacağını merakla beklerken, Ankara kulisleri hareketli. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde yapılan AKP MYK toplantısında asgari ücret için "4 bin liranın altına düşülmesin" dediği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret için rakam verdi! Asgari ücret kaç lira olacak?
06 Aralık 2021 - 10:21


Milyonlarca insan asgari ücretin ne kadar olacağını merakla beklerken, yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, grup başkanvekillerinden "muhalefetin, partiye yönelik tutumları ile ilgili sessiz kalmamalarını istediği" belirtildi. Öte yandan Erdoğan'ın asgari ücretin 4 bin liranın altına düşürülmemesini istediği ifade edildi.

ASGARİ ÜCRET İÇİN RAKAM VERDİ
Cumhuriyet'in haberine göre, Erdoğan'ın başkanlığında toplanan son AKP MYK toplantısının ana gündem maddesi asgari ücret ve sağlık çalışanlarının maaşlarına yapılacak düzenlemeler oldu. Erdoğan'ın toplantıda, "asgari ücretin 4 bin TL'nin altına düşürülmemesini istediği" belirtilirken, toplantıda dikkat çeken bir başka ayrıntı yer aldı.

"MUHALEFETE KARŞI SESSİZ KALMAYIN"
Erdoğan, grup başkanvekillerinden "muhalefete karşı sessiz kalmamalarını" istedi. Başta CHP olmak üzere muhalefet partilerinden hem AKP'ye hem hükümete hem de "şahsına yönelik sert eleştirilerin" geldiğini belirten Erdoğan'ın, grup başkanvekillerinden de "aynı sertlikte karşılık vermelerini istediği" belirtiliyor. Erdoğan'ın ayrıca grup başkanvekillerinden "iktidarın icraatlarını Meclis'te etkin bir dille anlatmalarını istediği" de ifade ediliyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum