Çukur oyuncusu cinsiyet değiştirdi: Timsah Celil'i canlandıran Ahmet Melih Yılmaz, trans olduğunu açıkladı

Çukur dizsinde "Timsah Celil" karakterini canlandıran oyuncu Ahmet Melih Yılmaz, trans birey olduğunu açıkladı. Yılmaz son halini sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Çukur oyuncusu cinsiyet değiştirdi: Timsah Celil'i canlandıran Ahmet Melih Yılmaz, trans olduğunu açıkladı
21 Ocak 2022 - 16:20 - Güncelleme: 21 Ocak 2022 - 17:04


Daha önce birçok yapımda yer alan tiyatro ve dizi oyuncusu Ahmet Melih Yılmaz, Çukur'da Timsah Celil rolüyle geniş bir hayran kitlesine ulaştı.

2020'de Adana Altın Koza Film Festivali'nde 'Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü'ne layık görülen Yılmaz, trans birey olduğunu açıkladı.

TikTok hesabını aktif olarak kullanan ve Ankara'daki yaşantısından sık sık paylaşım yapan Melih Yılmaz "Travestiyim diye ayol diye konuşmak zorunda değilim, travestiyim diye dudaklarımı da yaptırmak zorunda değilim" dedi.

2013 yılında 'Kadınlar Aşklar Şarkılar' isimli tiyatro sahnesinde trans bireyi canlandırmış olan Ahmet Melih Yılmaz kendisinin de oyun sırasında tacize uğradığını söylemişti. "Dans sahnesinde masaların arasında dolaşarak seyirciyle daha yakın olmak istedim. O esnada adamın teki çıkardığı 20 lirayı cebime sıkıştırdı" diyen Yılmaz, "Trans kadınların gerçek birer devrimci olduğunu düşünüyorum" demişti.YORUMLAR

  • 3 Yorum