Cübbeli Ahmet'ten yeni açıklama: "İmam Hatiplerde adet halindeki kıza zorla Kur'an okutuyorlar!"

Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, "Çocuklarınızı imam hatiplere göndermeyin. Düz okullara gönderin, daha az hasarla çıkarlar" sözlerinin ardından yeni bir açıklama yaptı. Cübbeli Ahmet, "İmam Hatiplerde adet halindeki kıza zorla Kur'an okutuyorlar" dedi.

Cübbeli Ahmet'ten yeni açıklama: "İmam Hatiplerde adet halindeki kıza zorla Kur'an okutuyorlar!"
02 Ekim 2021 - 15:27

İmam hatiplerle ilgili yaptığı "Çocuklarınızı imam-hatiplere göndermeyin, düz ortaokul ve liselere gönderin, daha az hasarla çıkarlar" açıklamasıyla gündeme gelen Cübbeli Ahmet, yeni bir açıklama yaptı. Cübbeli Ahmet, kızı imam hatip lisesine giden bir baba ile yaptığı konuşmayı anlatarak "Kız çocuğu adet halinde. Erkek hoca, gelmiş çocuğu zorluyor. Ya ben adet halindeyim demek zorunda kalıyor, yüzü kıpkırmızı olmuş, ağlayarak çıkmış sınıftan" ifadelerini kullandı.

"ADET HALİNDEKİ KIZA ZORLA KUR'AN OKUTUYORLAR"
Cübbeli Ahmet, İmam Hatiplerle ilgili açıklamayı neden yaptığını şu sözlerle anlattı:
"Adet halindeki kızlarımıza imam hatiplerde bazı hocalar, kız çocuğu adet halinde... Erkek hoca, oku bakalım Kur'an'dan şurayı.. Kızcağız mırın kırın ediyor. Bunu babası anlattı.. Niye okumuyorsun, oku.. Bilmem ne.. Yahu anlasana be ya! Bir şey diyeceğim şimdi ya. Ne anlayışsız bir adamsın, inat, reformist. Çünkü abdestsiz Kur'an tutulur kafasında bazıları... Gelmiş, çocuğu zorluyor. Müsait değil anlasana... Okuyacaksın... Bağırıyor çocuğa.. Ya ben adet halindeyim demek zorunda kalıyor, yüzü kıpkırmızı olmuş, ağlayarak çıkmış sınıftan.

"ÇARŞAFLA GİDİP BAŞI AÇIK ÇIKAN VAR"
Çarşafla gidip başı açık çıkan var. Kaç kişi telefon etti, bildirdi. Efendim, kız kardeşimiz gönderdim; çarşafla gitti, başı açık çıktı geldi.

Biz imam hatiplere kurumsal olarak karşı değiliz. Kapanmasından taraftar değiliz. Ama madem burada din ilmi hizmeti veriliyor, burada itikat bozukluğuna mahal olamaz.

"AĞZIMDAN ÖYLE ÇIKTI"
Ben asla kurumların düşmanı değilim. Göndermeyin demedim. Ama bu bir sallamak için bir sarsmak için, bir kendinize gelin demek için. Ağzımdan öyle çıktı. Bazı kişilerin yaptığı, tümüne mal edilmez. Haklısınız...

"YENİŞAFAK YALANCIDIR"
Yenişafak bizi düşman ilan etti imam hatiplere. Mahmut Efendi Hazretlerinin ses kaydı var zaten, Yenişafak yalancıdır diye.. Haberlere çıktı, ses kaydı var. Ben imam hatip düşmanı mıyım, niye düşman olayım ya..."


YORUMLAR

  • 0 Yorum