Cübbeli Ahmet'ten açıklama: "Tekbir getirin, yangınlar söner"

Türkiye'nin birçok ilinde onlarca orman yangınıyla mücadele devam ederken Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, tekbir getirilirse yangınların söneceğini söyledi.

Cübbeli Ahmet'ten açıklama: "Tekbir getirin, yangınlar söner"
30 Temmuz 2021 - 10:34

Türkiye'de 28 ve 29 Temmuz'da 21 ilde çıkan 71 yangın ile mücadele edilirken Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'den ilginç bir açıklama geldi. Cübbeli Ahmet, tekbir getirilirse yangın söneceğini söyledi.

Cübbeli Ahmet, yaptığı paylaşımda "Hadîs-i Şerîf'te: 'Yangın gördüğünüz zaman tekbir getirin, zira tekbir gerçekten onu söndürür' buyuruluyor. (İbnü's-Sünnî, Amelü'l Yevm, rakam: 289-292)" ifadelerini kullandı.

Cübbeli Ahmet'in açıklaması şöyle:
Yangını görenler veya sosyal medyada izleyen herkes 'Allâh-u Ekber' diye tekbir getirmeye devam etsinler. Kafirlerin planı Allâh'ın kudretini geçemez. Allâh-u Teâlâ, söndürmeye çalışan tüm görevlilerimize yardım etsin, onları zarar görmekten muhafaza etsin. Bu paylaşımı herkese duyuralım, herkes bulunduğu yerde tekbir getirmeye devam etsin.


 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Mert
  1 ay önce
  Allah senin belanı versin iyim. İslam sizin gibi gerici yobazlardan dolayı saygı itibar görmemiştir dünyada. Yarın Rabbinize bunun hesabını vereceksiniz.
 • Altan
  1 ay önce
  Keşke beddua etmeseydin Mert. Galiba hükümette aynı cübbeli gibi düşünüyor. Envanterde yangın uçağı yok diyorlar! Yangın uçağı yoksa yangın ne ile söndürülür.