Cübbeli Ahmet: 40 yaşının altındakiler oy kullanmamalı

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, ilginç açıklamalarda bulundu. Ünlü, "Elimde olsa seçme ve seçilme hakkını 40 yaşından sonraya veririm" diyerek 40 yaşının altındakilerin oy kullanmaması gerektiğini söyledi.

Cübbeli Ahmet: 40 yaşının altındakiler oy kullanmamalı
21 Ekim 2021 - 10:53

Cübbeli Ahmet Hoca ismiyle bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, seçme ve seçilme yaşının 40 yaşın üstüne çıkarılması gerektiğini savundu. Gençlere seçme hakkı bile verilmemesi gerektiğini söyleyen Ünlü, "Ne seçilmesi ya, seçme hakkı bile verme 40'a kadar. Yaşasın görsün hayatın zorluklarını" dedi. 

"SEÇME VE SEÇİLME HAKKINI 40 YAŞINDAN SONRAYA VERİRİM"
"Elimde olsa seçme ve seçilme hakkını 40 yaşından sonraya veririm. Hiç hayatta bir tecrübe görmemiş, Z kuşağı falan.. Ne seçilmesi, seçme hakkı bile verilmemeli. 40'a kadar. Neden? Yaşasın görsün hayatın zorluklarını. Ondan sonra çoluk çocuğa karışsın. mükellef olsun, mesul olsun, dünyanın kaç bucak olduğunu görsün. Ondan sonra başına adam seçerken, hissiyatla, duygusallıkla, karizmayla olmaz."

"ALLAH, 40 YAŞINDAN ÖNCE PEYGAMBERLİK VERMİYOR"
"Memleketi ya batırır ya da çıkarır bu işler. Aklı başında olsun. Allah, günahsız kullarına 40 yaşından önce peygamberlik vermiyor, biz başımıza adam seçeceğiz. Benim görüşüm de böyle."

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum